Anslag · inntektsår 2025
Larkollveien 801 AS
Org.nr. 990894116 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Moss
Aksjene i Larkollveien 801 AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 631 846 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 121,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Larkollveien 801 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 4,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, så avkastningen er 4,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Larkollveien 801 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 7,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,6 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Larkollveien 801 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9,2 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 80,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (2,1 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 125,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,3 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Larkollveien 801 AS?
Larkollveien 801 AS eies til slutt av Baggins AG (20 % gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → CTS Capital AS), Personlig eier A (16,8 % gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Multiple AS), Personlig eier B (9,6 % gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Uthalden Eiendom AS), Personlig eier C (8 % gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Ambolt Invest AS) og Personlig eier D (8 % gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Millennium Falcon AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Larkollveien 801 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Baggins AG gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → CTS Capital AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 20 % | 24,3 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Multiple AS | 16,8 % | 20,4 mill. kr | 186 175 kr |
| Personlig eier B gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Uthalden Eiendom AS | 9,6 % | 11,6 mill. kr | 98 843 kr |
| Personlig eier C gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Ambolt Invest AS | 8 % | 9,7 mill. kr | 79 436 kr |
| Personlig eier D gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Millennium Falcon AS | 8 % | 9,7 mill. kr | 79 436 kr |
| Personlig eier E gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Multiple AS → Piff AS | 5,6 % | 6,8 mill. kr | 50 325 kr |
| Personlig eier F gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Multiple AS → Poff AS | 5,6 % | 6,8 mill. kr | 50 325 kr |
| Personlig eier G gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS | 2,2 % | 2,7 mill. kr | 9 560 kr |
| Personlig eier H gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Osvi Invest AS | 2,2 % | 2,7 mill. kr | 9 560 kr |
| Personlig eier I gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Henvar Invest AS | 2,2 % | 2,7 mill. kr | 9 560 kr |
| Personlig eier J gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Matvar Invest AS | 2,2 % | 2,7 mill. kr | 9 560 kr |
| Personlig eier K gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Varal Invest AS | 2,2 % | 2,7 mill. kr | 9 560 kr |
| Personlig eier L gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Varjul Invest AS | 2,2 % | 2,7 mill. kr | 9 560 kr |
| Personlig eier M gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Jovar Holding AS | 2,1 % | 2,6 mill. kr | 8 175 kr |
| Personlig eier N gjennom Baystead Midco AS → Baystead AS → Varner Invest AS → Varner Holding AS → Marvar Holding AS | 2,1 % | 2,6 mill. kr | 8 175 kr |
- Verdigrunnlag
- 151,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 121,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 631 846 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,3 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- FISCHE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LARKOLLVEIEN 801 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i BAYSTEAD MIDCO AS økte med 234 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i BAYSTEAD AS økte med 250 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CTS CAPITAL AS delte anslagsvis ut 600 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (922,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,8 mrd. kr).
- CTS CAPITAL AS gikk fra 15,3 % til 0 % av aksjene i TURBULENT FLUX AS i 2025.
- CTS CAPITAL AS gikk fra 12,3 % til 0 % av aksjene i STANDARD BIO AS i 2025.
- VARNER HOLDING AS gikk fra 96,7 % til 90,1 % av aksjene i FREDRIK & LOUISA GROUP AS i 2025.
- CTS CAPITAL AS delte anslagsvis ut 200 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (566,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mrd. kr).
- CTS CAPITAL AS gikk fra 10 % til 5,3 % av aksjene i SANDWATER FUND I AS i 2024.
- VARNER INVEST AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i PETTERSSONHJØRNET AS i 2024.
- VARNER HOLDING AS delte anslagsvis ut 331,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (654,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,7 mrd. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.