Anslag · inntektsår 2025
Godt Regnskap AS
Org.nr. 990832773 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Bergen
Aksjene i Godt Regnskap AS gir de 30 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 457 490 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Godt Regnskap AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 765 254 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 289 572 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Godt Regnskap AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 765 254 kr. Bankinnskuddene økte med 152 188 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Godt Regnskap AS?
Godt Regnskap AS eies til slutt av Personlig eier A (19,3 % gjennom VKST AS → VKST Topp AS → CRCS Invest Datter AS → Csad Ventures AS), Personlig eier B (19,3 % gjennom VKST AS → VKST Topp AS → CRCS Invest Datter AS → MCD Eventyr AS), Personlig eier C (12,8 % gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Haalands Holding AS), Personlig eier D (6,4 % gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Bull Øvrevik Holding AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Begana AS → Alexander Bull AS og VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Bull Øvrevik Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Godt Regnskap AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom VKST AS → VKST Topp AS → CRCS Invest Datter AS → Csad Ventures AS | 19,3 % | 88 067 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom VKST AS → VKST Topp AS → CRCS Invest Datter AS → MCD Eventyr AS | 19,3 % | 88 067 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Haalands Holding AS | 12,8 % | 58 723 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Bull Øvrevik Holding AS | 6,4 % | 29 361 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Begana AS → Alexander Bull AS; VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Bull Øvrevik Holding AS | 4,2 % | 19 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Begana AS → Betine Bull AS; VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Bull Øvrevik Holding AS | 4,2 % | 19 156 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Bekko AS | 3,8 % | 17 385 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Itt Holding AS | 3,8 % | 17 385 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Roy Magne Rødlands Aksjeselskap | 2,4 % | 10 980 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Raskpåfoten AS; VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Team Ingebrigtsen AS | 2 % | 9 104 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Tinova AS | 1,9 % | 8 535 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Ballabrombir AS → Laagen Dampskibsselskab AS; VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Laagen Dampskibsselskab AS | 1,7 % | 7 852 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Gus Invest AS | 1,5 % | 6 828 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Marlou AS | 1,5 % | 6 828 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom VKST AS → VKST Topp AS → Summit Alpha Holding AS → Apr Holding AS | 1,5 % | 6 760 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 571 863 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 457 490 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- RANDI GARNES STEFFENSEN gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i GODT REGNSKAP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- RANNVEIG HJELLVIK gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i GODT REGNSKAP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VKST AS delte anslagsvis ut 4,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,4 mill. kr).
- SUMMIT ALPHA HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VKST AS i 2025.
- CRCS INVEST DATTER AS gikk fra 43,8 % til 0 % av aksjene i VKST AS i 2025.
- Finansinntektene i CSAD VENTURES AS steg fra 9 023 kr i 2024 til 19,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i MCD EVENTYR AS steg fra 10 474 kr i 2024 til 19,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GODT REGNSKAP AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (748 339 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (471 863 kr).
- VKST AS delte anslagsvis ut 5,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,1 mill. kr).
- CRCS INVEST DATTER AS delte anslagsvis ut 40,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (774 880 kr) pluss årsresultatet 2024 (43,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr).
- Finansinntektene i CRCS INVEST DATTER AS steg fra 2,4 mill. kr i 2023 til 43,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CRCS INVEST DATTER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VKST SYSTEMER AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i CSAD VENTURES AS falt med 2,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- CSAD VENTURES AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i CRCS INVEST DATTER AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.