Anslag · inntektsår 2025
Remtech Nordic AS
Org.nr. 990794944 · AS · Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Ås
Aksjene i Remtech Nordic AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Remtech Nordic AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 219,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,14 % av den samme verdien, så avkastningen er 1592,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Remtech Nordic AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 4,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 3,6 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3 662 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Remtech Nordic AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 8,7 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 135 762 kr. Det er i snitt tatt ut 1,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 309,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (5 891 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 30 440 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 3 662 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Remtech Nordic AS?
Remtech Nordic AS eies til slutt av Personlig eier A (33,6 % gjennom Remtech Holding AS), Personlig eier B (33,2 % gjennom Remtech Holding AS) og Personlig eier C (33,2 % gjennom Remtech Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Remtech Nordic AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Remtech Holding AS | 33,6 % | 713 793 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Remtech Holding AS | 33,2 % | 706 199 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Remtech Holding AS | 33,2 % | 706 199 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 3 662 kr
Hendelser i eierkjeden
- REMTECH NORDIC AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,5 mill. kr).
- REMTECH HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (191 kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (663 191 kr).
- REMTECH NORDIC AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (601 761 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr).
- REMTECH HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (191 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (191 kr).
- Finansinntektene i REMTECH HOLDING AS steg fra 23 481 kr i 2023 til 1,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.