Anslag · inntektsår 2025
Egersund Management AS
Org.nr. 990741417 · AS · Produksjon av tauverk, rep, hyssing og nett · Eigersund
Aksjene i Egersund Management AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Egersund Management AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 4,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,26 % av den samme verdien, så avkastningen er 17,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Egersund Management AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 291 725 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 16 748 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 110 389 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Egersund Management AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 291 725 kr. Bankinnskuddene økte med 562 770 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 13 740 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 8 541 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Egersund Management AS?
Egersund Management AS eies til slutt av Personlig eier A (15 % gjennom Egersund Group AS → Kontrazi AS → Tamarillo Invest AS og Egersund Group AS → Kontrazi AS → Granadilla Ii AS), Personlig eier B (14,8 % gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → Kviksvik AS), Personlig eier C (10 % gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → K. Mong AS), Personlig eier D (10 % gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → Legå AS) og Personlig eier E (10 % gjennom Egersund Group AS → Kontrazi AS → Babaco Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Egersund Management AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Egersund Group AS → Kontrazi AS → Tamarillo Invest AS; Egersund Group AS → Kontrazi AS → Granadilla Ii AS | 15 % | 392 119 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → Kviksvik AS | 14,8 % | 386 959 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → K. Mong AS | 10 % | 262 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → Legå AS | 10 % | 262 150 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Egersund Group AS → Kontrazi AS → Babaco Invest AS | 10 % | 261 413 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Egersund Group AS → Kontrazi AS → Kiwano Invest AS | 10 % | 261 413 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Egersund Group AS → Kontrazi AS → Oroblanco Invest AS | 10 % | 261 413 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Egersund Group AS → Kontrazi AS → Huito Invest AS | 5 % | 130 706 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → Kristine AS | 3 % | 79 161 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → Løyningsvågen AS | 3 % | 79 161 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → Mongbetong AS | 3 % | 79 161 kr | 0 kr |
| Rebekka AS gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS | 3 % | 79 161 kr | – |
| Personlig eier L gjennom Egersund Group AS → Hådyr AS → Steinbakken AS | 3 % | 79 161 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 8 541 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i KONTRAZI AS steg fra 108,5 mill. kr i 2024 til 562,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KONTRAZI AS gikk fra 12,8 % til 0 % av aksjene i BELSHIPS AS i 2025.
- KONTRAZI AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i STADIONPARKEN NÆRINGSEIENDOM AS i 2025.
- HÅDYR AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mill. kr).
- Finansinntektene i HÅDYR AS steg fra 2 mill. kr i 2023 til 15,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i KONTRAZI AS steg fra 27,2 mill. kr i 2023 til 108,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KVIKSVIK AS delte anslagsvis ut 22,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (53,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (35,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i KVIKSVIK AS falt med 17,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i KVIKSVIK AS steg fra 527 201 kr i 2023 til 4,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KVIKSVIK AS gikk fra 51 % til 29,6 % av aksjene i MONGBAKKEN AS i 2024.
- KVIKSVIK AS gikk fra 51 % til 29,6 % av aksjene i HÅDYR AS i 2024.
- Finansinntektene i K. MONG AS steg fra 41 854 kr i 2023 til 5,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- K. MONG AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i KVIKSVIK AS i 2024.
- Finansinntektene i LEGÅ AS steg fra 42 453 kr i 2023 til 5,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LEGÅ AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i KVIKSVIK AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Rebekka AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.