Anslag · inntektsår 2025
Stadion Høyhus AS
Org.nr. 990678596 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Stadion Høyhus AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 22 922 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Stadion Høyhus AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Stadion Høyhus AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 11 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 246 172 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 4,2 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Stadion Høyhus AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 172 077 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 105 563 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 106 963 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stadion Høyhus AS?
Stadion Høyhus AS eies til slutt av Personlig eier A (28,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS), Personlig eier B (18,4 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS) og Personlig eier E (9,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stadion Høyhus AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 28,3 % | 3,5 mill. kr | 17 613 kr |
| Personlig eier B gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS | 18,4 % | 2,3 mill. kr | 5 309 kr |
| Personlig eier C gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 12,5 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,3 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Ceboras Invest AS | 8,3 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → JKBR Invest AS | 8,3 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Mestermø Invest AS | 3,2 % | 399 816 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 93 057 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 93 057 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 0,7 % | 91 571 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 15,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 22 922 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 106 963 kr
Hendelser i eierkjeden
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 28,6 % til 0 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2025.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 11,7 % til 4,7 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
- RASMUSSEN AS delte anslagsvis ut 2,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−661 378 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mrd. kr).
- KLEPPENHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- CEBORAS INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (389 253 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i STADION HØYHUS AS falt med 15 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i NEKKAR ASA i 2024.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i ODA GROUP HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.