Anslag · inntektsår 2025
Avantor Gullhaug Torg 2a AS
Org.nr. 990589844 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Avantor Gullhaug Torg 2a AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 638 775 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 79,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Avantor Gullhaug Torg 2a AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 31,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, så avkastningen er 37,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Avantor Gullhaug Torg 2a AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 47,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 7,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,5 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 17,8 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Avantor Gullhaug Torg 2a AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 47,2 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 68,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 2,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,3 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 97,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 837 350 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Avantor Gullhaug Torg 2a AS?
Avantor Gullhaug Torg 2a AS eies til slutt av Dag Rasmussen (28,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS), Personlig eier A (18,4 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS), Personlig eier B (12,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), Personlig eier C (9,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS) og Personlig eier D (9,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Avantor Gullhaug Torg 2a AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Dag Rasmussen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 28,3 % | 22,5 mill. kr | 209 242 kr |
| Personlig eier A gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS | 18,4 % | 14,6 mill. kr | 128 805 kr |
| Personlig eier B gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 12,5 % | 10 mill. kr | 82 169 kr |
| Personlig eier C gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,5 % | 7,5 mill. kr | 57 699 kr |
| Personlig eier D gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,3 % | 7,4 mill. kr | 56 575 kr |
| Personlig eier E gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Ceboras Invest AS | 8,3 % | 6,6 mill. kr | 48 167 kr |
| Personlig eier F gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → JKBR Invest AS | 8,3 % | 6,6 mill. kr | 48 167 kr |
| Personlig eier G gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Mestermø Invest AS | 3,2 % | 2,6 mill. kr | 7 951 kr |
| Personlig eier H gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 594 702 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 594 702 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 0,7 % | 585 201 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 99,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 79,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 638 775 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 837 350 kr
Hendelser i eierkjeden
- AVANTOR GULLHAUG TORG 2A AS delte anslagsvis ut 7,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (78 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (29,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (100,2 mill. kr).
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 28,6 % til 0 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2025.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 11,7 % til 4,7 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
- RASMUSSEN AS delte anslagsvis ut 2,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−661 378 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mrd. kr).
- KLEPPENHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- CEBORAS INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (389 253 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i NEKKAR ASA i 2024.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i ODA GROUP HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.