Anslag · inntektsår 2025
Avantor Nydalsveien 21 AS
Org.nr. 990589801 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Avantor Nydalsveien 21 AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 468 497 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 62,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Avantor Nydalsveien 21 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 15,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,83 % av den samme verdien, så avkastningen er 19,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Avantor Nydalsveien 21 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 14 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 9,9 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,2 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5,3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Avantor Nydalsveien 21 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 14 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 5,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 4,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 4,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 68,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 715 998 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 647 676 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Avantor Nydalsveien 21 AS?
Avantor Nydalsveien 21 AS eies til slutt av Personlig eier A (28,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS), Personlig eier B (18,4 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS) og Personlig eier E (9,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Avantor Nydalsveien 21 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 28,3 % | 17,6 mill. kr | 158 693 kr |
| Personlig eier B gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS | 18,4 % | 11,5 mill. kr | 97 092 kr |
| Personlig eier C gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 12,5 % | 7,8 mill. kr | 60 558 kr |
| Personlig eier D gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,5 % | 5,9 mill. kr | 41 388 kr |
| Personlig eier E gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,3 % | 5,8 mill. kr | 40 508 kr |
| Personlig eier F gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Ceboras Invest AS | 8,3 % | 5,2 mill. kr | 33 921 kr |
| Personlig eier G gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → JKBR Invest AS | 8,3 % | 5,2 mill. kr | 33 921 kr |
| Personlig eier H gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Mestermø Invest AS | 3,2 % | 2 mill. kr | 2 416 kr |
| Personlig eier I gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 465 884 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 465 884 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 0,7 % | 458 441 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 78 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 62,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 468 497 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 647 676 kr
Hendelser i eierkjeden
- AVANTOR NYDALSVEIEN 21 AS delte anslagsvis ut 4,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (77,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (85,6 mill. kr).
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 28,6 % til 0 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2025.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 11,7 % til 4,7 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
- RASMUSSEN AS delte anslagsvis ut 2,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−661 378 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mrd. kr).
- KLEPPENHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- CEBORAS INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (389 253 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- AVANTOR NYDALSVEIEN 21 AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (71,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (77,6 mill. kr).
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i NEKKAR ASA i 2024.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i ODA GROUP HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.