Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Avantor Nydalen Allé 37 AS

Org.nr. 990589712 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Avantor Nydalen Allé 37 AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 5,8 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 560,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Avantor Nydalen Allé 37 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 7,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,87 % av den samme verdien, så avkastningen er 8,4 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Avantor Nydalen Allé 37 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 92,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 9,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 12 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 34,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Avantor Nydalen Allé 37 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 92,7 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 60,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 4,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (9,9 mill. kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 613,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6,7 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 6,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Avantor Nydalen Allé 37 AS?

Avantor Nydalen Allé 37 AS eies til slutt av Dag Rasmussen (28,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS), Cathrine Rasmussen (18,4 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS), Per Otto Rasmussen Dahl (12,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), Anne Dahl (9,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS) og Andreas Rasmussen Olsen (9,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Avantor Nydalen Allé 37 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Dag Rasmussen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS28,3 %158,5 mill. kr1,7 mill. kr
Cathrine Rasmussen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS18,4 %103,1 mill. kr1,1 mill. kr
Per Otto Rasmussen Dahl gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS. Eier også aksjer i Emerging Europe Land Development AS (0,06 %), Odfjell SE (under 0,01 %), Borregaard ASA (under 0,01 %), Wallenius Wilhelmsen ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) og 2 andre12,5 %70,3 mill. kr734 689 kr
Anne Dahl gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS9,5 %53 mill. kr545 097 kr
Andreas Rasmussen Olsen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS9,3 %52,2 mill. kr536 386 kr
Carl Einar Bonnevie Rasmussen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Ceboras Invest AS. Eier også aksjer i Nykode Therapeutics ASA (0,04 %), Einar Rasmussen Investment AS (under 0,01 %)8,3 %46,3 mill. kr471 243 kr
Julie Kristine Bonnevie Rasmussen gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → JKBR Invest AS. Eier også aksjer i Remarkable Employee Share Holding i AS (0,14 %), Einar Rasmussen Investment AS (under 0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %) og 3 andre8,3 %46,3 mill. kr471 243 kr
Personlig eier A gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Mestermø Invest AS3,2 %18 mill. kr162 367 kr
Personlig eier B gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS0,7 %4,2 mill. kr24 287 kr
Personlig eier C gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS0,7 %4,2 mill. kr24 287 kr
Personlig eier D gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS0,7 %4,1 mill. kr23 618 kr
Verdigrunnlag
700,9 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
560,7 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
5,8 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
6,1 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 28,6 % til 0 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2025.
  • RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 11,7 % til 4,7 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
  • RASMUSSEN AS delte anslagsvis ut 2,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−661 378 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mrd. kr).
  • KLEPPENHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
  • CEBORAS INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (389 253 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
  • RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i NEKKAR ASA i 2024.
  • RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i ODA GROUP HOLDING AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.