Anslag · inntektsår 2025
Avantor Nydalsveien 32B AS
Org.nr. 990589593 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Avantor Nydalsveien 32B AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 254 403 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 40 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Avantor Nydalsveien 32B AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −6,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,8 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Avantor Nydalsveien 32B AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 43,6 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 16,5 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 45 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 454 654 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 401 263 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Avantor Nydalsveien 32B AS?
Avantor Nydalsveien 32B AS eies til slutt av Personlig eier A (28,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS), Personlig eier B (18,4 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS) og Personlig eier E (9,3 % gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS og Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Avantor Nydalsveien 32B AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rasmussen AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 28,3 % | 11,3 mill. kr | 95 366 kr |
| Personlig eier B gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Kleppenhus Invest AS | 18,4 % | 7,3 mill. kr | 55 893 kr |
| Personlig eier C gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Pod Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 12,5 % | 5 mill. kr | 32 483 kr |
| Personlig eier D gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Gyda Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,5 % | 3,8 mill. kr | 20 199 kr |
| Personlig eier E gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS → Rannfrid Rasmussen Investment AS → Aro Asset Invest AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 9,3 % | 3,7 mill. kr | 19 634 kr |
| Personlig eier F gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Ceboras Invest AS | 8,3 % | 3,3 mill. kr | 15 414 kr |
| Personlig eier G gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → JKBR Invest AS | 8,3 % | 3,3 mill. kr | 15 414 kr |
| Personlig eier H gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Mestermø Invest AS | 3,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 298 531 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS; Avantor AS → Rasmussengruppen AS | 0,7 % | 298 531 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Avantor AS → Rasmussengruppen AS → Einar Rasmussen Investment AS | 0,7 % | 293 762 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 50 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 40 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 254 403 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 401 263 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i AVANTOR NYDALSVEIEN 32B AS økte med 6,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 28,6 % til 0 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2025.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 11,7 % til 4,7 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
- RASMUSSEN AS delte anslagsvis ut 2,5 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−661 378 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mrd. kr).
- KLEPPENHUS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- CEBORAS INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (389 253 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i AVANTOR NYDALSVEIEN 32B AS økte med 37,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i NEKKAR ASA i 2024.
- RASMUSSENGRUPPEN AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i ODA GROUP HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.