Anslag · inntektsår 2025
Rudsletta 42-64 AS
Org.nr. 990567026 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bærum
Aksjene i Rudsletta 42-64 AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 45 395 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 14,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rudsletta 42-64 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 44 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, så avkastningen er 62,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Rudsletta 42-64 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 303 438 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 16,1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 263 012 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 114 821 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rudsletta 42-64 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 303 438 kr. Bankinnskuddene økte med 142 450 kr og den langsiktige gjelden økte med 96 871 kr. Det er i snitt tatt ut 8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 37,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (212 151 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 131 567 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 131 873 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rudsletta 42-64 AS?
Rudsletta 42-64 AS eies til slutt av Personlig eier A (30,6 % gjennom Autoville Holding AS → PDM Invest AS), Personlig eier B (18,3 % gjennom Autoville Holding AS → Torgen Holding AS → Torgen Invest AS), Personlig eier C (16,8 % gjennom Autoville Holding AS → B3 Holding AS → B3 Invest AS), Personlig eier D (8,3 % gjennom Autoville Holding AS → Lilleville AS) og Personlig eier E (6,1 % gjennom Autoville Holding AS → Torgen Holding AS → Jorbjo Invest AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rudsletta 42-64 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Autoville Holding AS → PDM Invest AS | 30,6 % | 4,6 mill. kr | 28 072 kr |
| Personlig eier B gjennom Autoville Holding AS → Torgen Holding AS → Torgen Invest AS | 18,3 % | 2,7 mill. kr | 9 803 kr |
| Personlig eier C gjennom Autoville Holding AS → B3 Holding AS → B3 Invest AS | 16,8 % | 2,5 mill. kr | 7 520 kr |
| Personlig eier D gjennom Autoville Holding AS → Lilleville AS | 8,3 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Autoville Holding AS → Torgen Holding AS → Jorbjo Invest AS | 6,1 % | 904 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Autoville Holding AS → Torgen Holding AS → Torbjo Invest AS | 6,1 % | 904 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Autoville Holding AS → B3 Holding AS → Elthen Holding AS | 4,5 % | 678 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Autoville Holding AS → B3 Holding AS → Hbra Holding AS | 4,5 % | 678 230 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Autoville Holding AS → B3 Holding AS → Kbra Holding AS | 4,5 % | 678 230 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 18,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 14,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 45 395 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 131 873 kr
Hendelser i eierkjeden
- RUDSLETTA 42-64 AS delte anslagsvis ut 8,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,3 mill. kr).
- AUTOVILLE HOLDING AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (278,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (43,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (282 mill. kr).
- B3 HOLDING AS delte anslagsvis ut 9,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (428 170 kr) pluss årsresultatet 2025 (9,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (526 726 kr).
- PDM INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i RINGERIKSVEIEN 230 AS i 2025.
- TORGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 9,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (409 943 kr) pluss årsresultatet 2025 (9,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (524 854 kr).
- RUDSLETTA 42-64 AS delte anslagsvis ut 7,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,1 mill. kr).
- PDM INVEST AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (73,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (81,3 mill. kr).
- Finansinntektene i PDM INVEST AS steg fra 4,8 mill. kr i 2023 til 16,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i TORGEN INVEST AS steg fra 2,9 mill. kr i 2023 til 9,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- B3 INVEST AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (37,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (40,6 mill. kr).
- Finansinntektene i B3 INVEST AS steg fra 185 934 kr i 2023 til 5,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.