Anslag · inntektsår 2025
Energiveien 11 AS
Org.nr. 990336954 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Lørenskog
Aksjene i Energiveien 11 AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Energiveien 11 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 15,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, så avkastningen er 21,9 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Energiveien 11 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 273 920 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 106 716 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 109 210 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Energiveien 11 AS?
Energiveien 11 AS eies til slutt av Personlig eier A (7,3 % gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS), Personlig eier B (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS og Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS), Personlig eier C (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS og Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Energiveien 11 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 7,3 % | 931 559 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 6,9 % | 873 588 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 6,9 % | 873 039 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 4,4 % | 558 021 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 535 779 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 535 779 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS | 3,8 % | 484 810 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS | 3,8 % | 484 810 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS | 3,6 % | 452 993 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Kagge AS; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Mabeni AS; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Mabeni AS | 3,4 % | 436 681 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ylnarg AS | 2,8 % | 358 999 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 357 146 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 357 146 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 357 146 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Ijati; Bertel O. Steen Bileiendom AS → Bertel O. Steen Eiendom Holding AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ina Reff AS | 2,5 % | 314 523 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 15,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 109 210 kr
Hendelser i eierkjeden
- BERTEL O. STEEN BILEIENDOM AS delte anslagsvis ut 23,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (46,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23,2 mill. kr).
- BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS delte anslagsvis ut 74,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (73,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS falt med 515,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 630 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- AS BEMACS delte anslagsvis ut 35,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (34,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (186,5 mill. kr).
- Finansinntektene i AS BEMACS steg fra 232 131 kr i 2024 til 35,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TEKAS AS delte anslagsvis ut 202,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (212,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (46,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TEKAS AS økte med 174,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BERTEL O. STEEN EIENDOM HOLDING AS delte anslagsvis ut 63,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (42,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (169,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS steg fra 46,6 mill. kr i 2023 til 206,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.