Anslag · inntektsår 2025
Foodbroker AS
Org.nr. 990335591 · AS · Engroshandel med bredt utvalg av nærings- og nytelsesmidler · Frogn
Aksjene i Foodbroker AS gir de 46 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Foodbroker AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 109,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,64 % av den samme verdien, så avkastningen er 171,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Foodbroker AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 9 142 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 141 485 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Foodbroker AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 9 142 kr. Det er i snitt tatt ut 12,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 106,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (113 335 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 68 963 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 70 449 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Foodbroker AS?
Foodbroker AS eies til slutt av Adelis Portfolio Holding Ii AB (52,3 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS), Hållbar AB (5,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS), Personlig eier A (4,1 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS og Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS), Personlig eier B (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS) og Personlig eier C (3,6 % gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Foodbroker AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Adelis Portfolio Holding Ii AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → Sileda Holdco Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,3 % | 4,6 mill. kr | – |
| Hållbar AB gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,1 % | 444 703 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Pumpkin Capital AS; Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Sajl AS | 4,1 % | 362 436 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Catasteri AS | 3,6 % | 317 645 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Nye Scandic Invest Holding Topco AS → Johnsen Brøgger Holding AS | 3,6 % | 317 645 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Arnesen Invest AS | 2,2 % | 191 581 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ad Astra AS | 2,1 % | 185 902 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Fossenakken AS | 1,8 % | 159 817 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Lilleulv Holding AS | 1,8 % | 155 931 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS → FSG Holdco AS → Audite AS | 1,7 % | 148 494 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Stangnes Invest AS | 1,4 % | 122 373 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Ole T. Andreassen AS | 1,2 % | 104 696 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Triple H Invest AS | 1 % | 88 276 kr | 0 kr |
| Jonas Kohler gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Dlvry Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 81 402 kr | – |
| Personlig eier L gjennom Dlvry AS → Dlvry Holding AS → Dlvry Group AS → Kathhama Holding AS | 0,9 % | 80 315 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 11 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 70 449 kr
Hendelser i eierkjeden
- FOODBROKER AS delte anslagsvis ut 13,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 40,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- DLVRY AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LUNSJ.NO NORGE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 69,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 49 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 37,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- FOODBROKER AS delte anslagsvis ut 10,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i DLVRY AS økte med 118,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i DLVRY HOLDING AS økte med 118,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY HOLDING AS steg fra 7 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY GROUP AS økte med 94,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DLVRY GROUP AS steg fra 1 000 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DLVRY TOPCO AS økte med 53,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SILEDA HOLDCO II AS økte med 40,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FSG HOLDCO AS økte med 11,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.