Anslag · inntektsår 2025
Hoveveien Holding AS
Org.nr. 990125821 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Hoveveien Holding AS gir de 27 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hoveveien Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 10,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,29 % av den samme verdien, så avkastningen er 36,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Hoveveien Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 742 179 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 22 206 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 280 841 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Hoveveien Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 742 179 kr. Bankinnskuddene falt med 1,9 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 13,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (15 880 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 16 272 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 9 871 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hoveveien Holding AS?
Hoveveien Holding AS eies til slutt av Ub Nordic Property Fund (51 % gjennom H9 Offentlig Eiendom AS), Personlig eier A (5,8 % gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → AS Anderssen Bygg Invest → Motor Trade Eiendom og Finans AS → Frithjof Anderssen Invest 2 AS), Personlig eier B (4,9 % gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Jaras Invest AS → Jarasgruppen AS), Personlig eier C (4,9 % gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Jaras Invest AS → Jarasgruppen AS) og Personlig eier D (4,6 % gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Stevning Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hoveveien Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Ub Nordic Property Fund gjennom H9 Offentlig Eiendom AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 51 % | 1,4 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → AS Anderssen Bygg Invest → Motor Trade Eiendom og Finans AS → Frithjof Anderssen Invest 2 AS | 5,8 % | 160 412 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Jaras Invest AS → Jarasgruppen AS | 4,9 % | 135 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Jaras Invest AS → Jarasgruppen AS | 4,9 % | 135 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Stevning Holding AS | 4,6 % | 125 268 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Braa Invest AS → Marnic Holding AS | 4,3 % | 119 005 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Braa Invest AS → Vibra Holding AS | 4,3 % | 119 005 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Værskei Invest AS | 2,7 % | 75 271 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → AS Anderssen Bygg Invest → Motor Trade Eiendom og Finans AS → Harald Anderssen Invest AS | 2,5 % | 68 263 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Kingpin AS | 1,9 % | 51 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Kingpin AS | 1,8 % | 49 132 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Sør Forretningseiendom Invest AS → Sveka AS | 1,7 % | 46 124 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Jaras Invest AS → Jaras Nor AS | 1,6 % | 42 703 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → AS Anderssen Bygg Invest → Motor Trade Eiendom og Finans AS → Per FR Anderssen Invest AS | 1,2 % | 34 277 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom H9 Offentlig Eiendom AS → Sør Forretningseiendom Invest AS → Janamarin AS | 1,2 % | 32 487 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 9 871 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i H9 OFFENTLIG EIENDOM AS falt med 3,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- AS ANDERSSEN BYGG INVEST delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (135,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (79,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (175,4 mill. kr).
- AS ANDERSSEN BYGG INVEST gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STESTO AS i 2025.
- JARAS INVEST AS delte anslagsvis ut 29,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (245,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (35,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (252,3 mill. kr).
- JARASGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (124,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (22,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (127,2 mill. kr).
- JARAS INVEST AS delte anslagsvis ut 22,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (212,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (55 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (245,4 mill. kr).
- JARASGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 19 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (124,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (124,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BRAA INVEST AS falt med 15 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.