Anslag · inntektsår 2025
R2 Økonomi AS
Org.nr. 989816462 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Hamar
Aksjene i R2 Økonomi AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener R2 Økonomi AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 77,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,38 % av den samme verdien, så avkastningen er 206,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i R2 Økonomi AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,1 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2,9 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 17 011 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 784 520 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med R2 Økonomi AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 58,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (25 156 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 15 960 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 15 637 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier R2 Økonomi AS?
R2 Økonomi AS eies til slutt av Personlig eier A (19,4 %), Personlig eier B (14,8 %), Bjørgerud Drift DA (10,2 % gjennom T.L Gruppen AS), Personlig eier C (10,2 % gjennom T.L Gruppen AS → Tord Invest AS) og Personlig eier D (5,6 % gjennom Vold Nedre Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av R2 Økonomi AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 19,4 % | 646 278 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 14,8 % | 492 402 kr | 0 kr |
| Bjørgerud Drift DA gjennom T.L Gruppen AS | 10,2 % | 338 527 kr | – |
| Personlig eier C gjennom T.L Gruppen AS → Tord Invest AS | 10,2 % | 338 527 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vold Nedre Holding AS | 5,6 % | 184 651 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vold Nedre Holding AS | 5,6 % | 184 651 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Broh Holding AS | 4,6 % | 153 876 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Broh Holding AS | 4,6 % | 153 876 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hras Holding AS | 4,6 % | 153 876 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hras Holding AS | 4,6 % | 153 876 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sømo Holding AS | 3,2 % | 107 713 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sømo Holding AS | 3,2 % | 107 713 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom KNK Holding AS | 2,8 % | 92 325 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Holind Holding AS | 2,3 % | 76 938 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Holind Holding AS | 2,3 % | 76 938 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 15 637 kr
Hendelser i eierkjeden
- R2 ØKONOMI AS delte anslagsvis ut 2,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,3 mill. kr).
- PER GUSTAV ØSTLI gikk fra 16,7 % til 0 % av aksjene i R2 ØKONOMI AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- R2 ØKONOMI AS delte anslagsvis ut 567 001 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Bjørgerud Drift DA
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.