Anslag · inntektsår 2025
Julius Caesar AS
Org.nr. 989814761 · AS · Engroshandel med klær og skotøy · Kristiansund
Aksjene i Julius Caesar AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 5 240 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Julius Caesar AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 24,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,46 % av den samme verdien, så avkastningen er 52,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Julius Caesar AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 45 235 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 914 029 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Julius Caesar AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,3 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 835 850 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 39 234 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 38 171 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 24 388 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Julius Caesar AS?
Julius Caesar AS eies til slutt av Personlig eier A (54,4 % gjennom Tsan Holding AS → MTC Holding AS og direkte), Personlig eier B (26,6 % gjennom Tsan Holding AS), Personlig eier C (7,2 % gjennom Lysnes Invest AS), Personlig eier D (6,9 % gjennom Modin AS) og Personlig eier E (4,1 % gjennom Tsan Holding AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Julius Caesar AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Tsan Holding AS → MTC Holding AS; direkte | 54,4 % | 2,3 mill. kr | 5 240 kr |
| Personlig eier B gjennom Tsan Holding AS | 26,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Lysnes Invest AS | 7,2 % | 300 803 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Modin AS | 6,9 % | 291 260 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tsan Holding AS | 4,1 % | 172 054 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Modin AS | 0,4 % | 16 181 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Modin AS → Spielführer AS | 0,4 % | 16 181 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 5 240 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 24 388 kr
Hendelser i eierkjeden
- MODIN AS delte anslagsvis ut 999 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (257 309 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i LYSNES INVEST AS falt med 11,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- LYSNES INVEST AS delte anslagsvis ut 24,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (22,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Luxhurray AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.