Anslag · inntektsår 2025
Øvre Vollgt 9 AS
Org.nr. 989783513 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Øvre Vollgt 9 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 27 338 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 38,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Øvre Vollgt 9 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,8 % av den samme verdien, så avkastningen er 1,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Øvre Vollgt 9 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 950 364 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 760 530 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 359 618 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Øvre Vollgt 9 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 950 364 kr. Bankinnskuddene økte med 756 275 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 8,5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 620 088 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 38,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 379 946 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 385 447 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Øvre Vollgt 9 AS?
Øvre Vollgt 9 AS eies til slutt av Fastighets AB Balder - 556525-6905 (60,2 % gjennom Anthon Eiendom AS → Balder Fastigheter Norge AS), Personlig eier A (5,8 % gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest Ii AS), Personlig eier B (5,8 % gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest i AS → Jal Ii AS), Personlig eier C (5,8 % gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest i AS → Lofa AS) og Personlig eier D (5,8 % gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest i AS → JCL AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Øvre Vollgt 9 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Fastighets AB Balder - 556525-6905 gjennom Anthon Eiendom AS → Balder Fastigheter Norge AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 60,2 % | 23,2 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest Ii AS | 5,8 % | 2,2 mill. kr | 4 569 kr |
| Personlig eier B gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest i AS → Jal Ii AS | 5,8 % | 2,2 mill. kr | 4 561 kr |
| Personlig eier C gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest i AS → Lofa AS | 5,8 % | 2,2 mill. kr | 4 561 kr |
| Personlig eier D gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest i AS → JCL AS | 5,8 % | 2,2 mill. kr | 4 559 kr |
| Personlig eier E gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest Ii AS | 5,7 % | 2,2 mill. kr | 4 544 kr |
| Personlig eier F gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest Ii AS | 5,7 % | 2,2 mill. kr | 4 544 kr |
| Personlig eier G gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest i AS → Løvenskiold Gran AS | 2,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Anthon Eiendom AS → Anthon B Nilsen AS → Løvenskiold Invest Ii AS → Gemini AS | 2,6 % | 1 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 48,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 38,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 385 447 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i LØVENSKIOLD INVEST I AS falt med 15,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.