Anslag · inntektsår 2025
Vangsvegen 71 AS
Org.nr. 989668765 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Hamar
Aksjene i Vangsvegen 71 AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 272 706 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 37,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Vangsvegen 71 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 4,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,8 % av den samme verdien, så avkastningen er 5,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Vangsvegen 71 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 3,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 670 420 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 735 945 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Vangsvegen 71 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 20,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,6 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 39 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 335 210 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (606 678 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 175 502 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 377 111 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vangsvegen 71 AS?
Vangsvegen 71 AS eies til slutt av Monica Amanda Haugan (74,1 % gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Haugans Hus Invest AS → Haugans Hus Holding AS), Olav Engebret Thon (5,6 % gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Hathon Invest AS → Hathon Holding AS → Lamponi Investments AS), Halgrim Thon (4,5 % gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Hathon Invest AS → Hathon Holding AS), Jorunn Marie Thon (3,2 % gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Hathon Invest AS → Hathon Holding AS → Jomma AS) og Terje Haugan (2,3 % gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Haugans Hus Invest AS → Haugans Hus Holding AS og Utstillingsplassen Eiendom AS → Haugans Halmstrå AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vangsvegen 71 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Monica Amanda Haugan gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Haugans Hus Invest AS → Haugans Hus Holding AS. Eier også aksjer i Telenor ASA (under 0,01 %) | 74,1 % | 28 mill. kr | 269 319 kr |
| Olav Engebret Thon gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Hathon Invest AS → Hathon Holding AS → Lamponi Investments AS. Eier også aksjer i Elliptic Laboratories ASA (0,05 %), Circio Holding ASA (0,05 %), Elkem ASA (0,01 %) | 5,6 % | 2,1 mill. kr | 3 387 kr |
| Halgrim Thon gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Hathon Invest AS → Hathon Holding AS. Eier også aksjer i Uppi Holding AS (100 %), Borealis Productions AS (15 %), Nead-Norwegian Ethiopian Agricultural Development AS (1,74 %), Lyn 1896 AS (0,12 %), Kongsberg Automotive ASA (0,11 %) og 5 andre | 4,5 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Jorunn Marie Thon gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Hathon Invest AS → Hathon Holding AS → Jomma AS | 3,2 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Terje Haugan gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Haugans Hus Invest AS → Haugans Hus Holding AS; Utstillingsplassen Eiendom AS → Haugans Halmstrå AS. Eier også aksjer i Haugans Lotteri AS (0,44 %), Maikens Grøde AS (0,22 %), Grong Sparebank (0,06 %), Sparebank 1 SMN (0,01 %) | 2,3 % | 874 282 kr | 0 kr |
| Else Margrete Haugan gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Haugans Hus Invest AS → Haugans Hus Holding AS. Eier også aksjer i Haugans Lotteri AS (0,44 %), Maikens Grøde AS (0,22 %) | 1,8 % | 678 018 kr | 0 kr |
| Erik Flagstad gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS. Eier også aksjer i Norsvin Invest AS (0,67 %), Strand Brænderi AS (0,13 %), Strand Unikorn AS (0,11 %), A/S Østlendingen (0,03 %), Sparebank 1 Østlandet (0,01 %) og 7 andre | 1,1 % | 433 003 kr | 0 kr |
| Trond Erik Michaelsen gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS; Utstillingsplassen Eiendom AS → Mjøsconsult AS. Eier også aksjer i Photocure ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 Østlandet (under 0,01 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 1,1 % | 414 643 kr | 0 kr |
| Bjørn Øien gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS. Eier også aksjer i Hemmat AS (2,2 %), Sparebank 1 Østlandet (0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %), Borregaard ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 0,6 % | 220 515 kr | 0 kr |
| Bjørnar Bjørnstad gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS. Eier også aksjer i Ysi Norway AS (5,18 %), Agera Zurf Invest AS (4,78 %), Vardalife AS (4,14 %), Techair AS (3,84 %), Bjønndalsveien 7 Eiendomsinvest AS (3,26 %) og 53 andre | 0,3 % | 130 690 kr | 0 kr |
| Elisabeth Brudvik gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Øvre Sagatun AS. Eier også aksjer i Høiensaloddens Ekely AS (50 %), Northern Playground AS (0,01 %), Sparebank 1 Østlandet (under 0,01 %) | 0,3 % | 102 657 kr | 0 kr |
| Jo Simen Drågen gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → JSD Holding AS. Eier også aksjer i JSD Holding 2 AS (100 %) | 0,3 % | 96 340 kr | 0 kr |
| Per Jacobsen gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS. Eier også aksjer i Veidekke ASA (under 0,01 %) | 0,2 % | 86 798 kr | 0 kr |
| Steinar Græsby gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS | 0,2 % | 72 781 kr | 0 kr |
| Maiken Haugan Neteland gjennom Utstillingsplassen Eiendom AS → Maikens Grøde AS | 0,2 % | 69 906 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 47,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 37,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 377 111 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i VANGSVEGEN 71 AS falt med 24,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- UTSTILLINGSPLASSEN EIENDOM AS delte anslagsvis ut 130,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (856,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (80,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (806,9 mill. kr).
- UTSTILLINGSPLASSEN EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SETERLØKKA BOLIGER AS i 2025.
- UTSTILLINGSPLASSEN EIENDOM AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i STOKK ENERGI AS i 2025.
- HAUGANS HUS INVEST AS delte anslagsvis ut 41,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (515,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (42,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (517 mill. kr).
- HAUGANS HUS HOLDING AS delte anslagsvis ut 36,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (153,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (40 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (157,7 mill. kr).
- HATHON HOLDING AS delte anslagsvis ut 456 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (552,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (102 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HATHON HOLDING AS økte med 461,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i HATHON HOLDING AS steg fra 0 kr i 2024 til 27,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TORVET 1 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NEDRE SEM BARNEHAGE AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMILLA COLLETTS VEI 11 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MOERVEIEN 10 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DURUDVEIEN 37/39 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ÅSENVEIEN 12 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DRONNINGENSGATE 6 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BANKVEIEN 11 & 14 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØVRE SLOTTSGATE 15 B AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HAUSMANNSGATE 21 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RÅDHUSGATA 2 OSLO AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HAUGESUNDGATE 27 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RISAVIKA HAVNERING 224 AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i ÅS SENTRUM ØST AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 40,8 % til 0 % av aksjene i KUNGSBACKA HOLDING AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 26,5 % til 0 % av aksjene i INDIDYE HOLDING AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 20,4 % til 0 % av aksjene i SHOPLABS AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 13,2 % til 0 % av aksjene i UTSTILLINGSPLASSEN EIENDOM AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 12,6 % til 0 % av aksjene i HEMODX AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 9,6 % til 0 % av aksjene i CUPP COMPUTING AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 5,4 % til 0 % av aksjene i NORSE FORVALTNING AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i PRE VENTION AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i AXXELERATOR CAPITAL AS i 2025.
- HATHON HOLDING AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i PIDI 2016 AS i 2025.
- LAMPONI INVESTMENTS AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (27,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,5 mill. kr).
- UTSTILLINGSPLASSEN EIENDOM AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SØRE ÅL UTVIKLING AS i 2024.
- HAUGANS HUS INVEST AS delte anslagsvis ut 38,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (531,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (23,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (515,9 mill. kr).
- HAUGANS HUS HOLDING AS delte anslagsvis ut 41,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (158,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (37 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (153,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.