Anslag · inntektsår 2025
Rørosregionen Næringshage AS
Org.nr. 989618660 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Røros
Aksjene i Rørosregionen Næringshage AS gir de 59 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 759 159 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Rørosregionen Næringshage AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1 041 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Rørosregionen Næringshage AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 723 745 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 761 470 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rørosregionen Næringshage AS?
Rørosregionen Næringshage AS eies til slutt av Siva - Selskapet for Industrivekst SF (19,5 %), Røros Kommune (15,9 % gjennom Ren Røros AS og direkte), Personlig eier A (6,1 % gjennom Røros Hotell Eiendom AS → Frian AS og Rørosbanken Røros Sparebank → Frian AS og Rørosbanken Røros Sparebank), Holtålen Kommune (4,7 %) og Nord-Østerdal Kraftlag SA (3,8 % gjennom Tolga-Os Sparebank og direkte), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rørosregionen Næringshage AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Siva - Selskapet for Industrivekst SF | 19,5 % | 147 724 kr | – |
| Røros Kommune gjennom Ren Røros AS; direkte | 15,9 % | 120 353 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Røros Hotell Eiendom AS → Frian AS; Rørosbanken Røros Sparebank → Frian AS; Rørosbanken Røros Sparebank | 6,1 % | 46 403 kr | 0 kr |
| Holtålen Kommune | 4,7 % | 36 030 kr | – |
| Nord-Østerdal Kraftlag SA gjennom Tolga-Os Sparebank; direkte | 3,8 % | 28 860 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Røros Hotell Eiendom AS → Røros Invest AS → SVS Holding AS; Røros Invest AS → SVS Holding AS | 3,2 % | 24 043 kr | 0 kr |
| Tynset Kommune | 2,4 % | 18 015 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Røros Hotell Eiendom AS → Røros Invest AS → Aren Holding AS; Røros Invest AS → Aren Holding AS | 1,6 % | 12 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Røros Hotell Eiendom AS → Røros Invest AS → Aren Holding AS; Røros Invest AS → Aren Holding AS | 1,6 % | 12 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Røros Hotell Eiendom AS → Røros Invest AS → Aren Holding AS; Røros Invest AS → Aren Holding AS | 1,6 % | 12 450 kr | 0 kr |
| Midtre Gauldal Kommune gjennom Midt Energi AS | 1,4 % | 10 809 kr | – |
| Os Kommune gjennom Tolga-Os Sparebank; direkte | 1,2 % | 8 936 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Røros Hotell Eiendom AS → Røros Invest AS → LJH Holding AS; Røros Invest AS → LJH Holding AS | 1,1 % | 8 214 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Røros Hotell Eiendom AS → Røros Invest AS → LJH Holding AS; Røros Invest AS → LJH Holding AS | 1,1 % | 8 214 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Røros Hotell Eiendom AS → Røros Invest AS → LJH Holding AS; Røros Invest AS → LJH Holding AS | 1,1 % | 8 214 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 948 949 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 759 159 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i REN RØROS AS falt med 134,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i REN RØROS AS økte med 134,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i REN RØROS AS steg fra 44,8 mill. kr i 2023 til 150,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- REN RØROS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NEAS ENERGI TELEKOM RØROSREGIONEN AS i 2024.
- RØROS HOTELL EIENDOM AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (51,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (48,3 mill. kr).
- Finansinntektene i RØROS INVEST AS steg fra 32 kr i 2023 til 2,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TOLGA-OS SPAREBANK gikk fra 49,8 % til 0 % av aksjene i RÅDHUSET VINGELEN AS i 2024.
- HALTDALEN SPAREBANK gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i SOKNEDAL SPAREBANK i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Siva - Selskapet for Industrivekst SF
- Eier: Røros Kommune
- Eier: Holtålen Kommune
- Eier: Nord-Østerdal Kraftlag SA
- Eier: Tynset Kommune
- Eier: Midtre Gauldal Kommune
- Eier: Os Kommune
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.