Anslag · inntektsår 2025
Kanalveien 1-3 AS
Org.nr. 989222708 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Tønsberg
Aksjene i Kanalveien 1-3 AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 30 426 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kanalveien 1-3 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Kanalveien 1-3 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 231 125 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Kanalveien 1-3 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 187 822 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 185 341 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 102 503 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 115 208 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kanalveien 1-3 AS?
Kanalveien 1-3 AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom Lindholmveien Holding AS), Personlig eier B (16,3 % gjennom Frigg Invest AS), Personlig eier C (16,3 % gjennom Frigg Invest AS), Personlig eier D (10,3 % gjennom O H Rasmussen AS) og Personlig eier E (10,3 % gjennom O H Rasmussen AS → Ohr Holding AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kanalveien 1-3 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lindholmveien Holding AS | 30 % | 4 mill. kr | 22 242 kr |
| Personlig eier B gjennom Frigg Invest AS | 16,3 % | 2,2 mill. kr | 4 092 kr |
| Personlig eier C gjennom Frigg Invest AS | 16,3 % | 2,2 mill. kr | 4 092 kr |
| Personlig eier D gjennom O H Rasmussen AS | 10,3 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom O H Rasmussen AS → Ohr Holding AS | 10,3 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom O H Rasmussen AS | 10,3 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Lindholmveien Holding AS | 3,3 % | 442 694 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom O H Rasmussen AS | 2,5 % | 332 021 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Frigg Invest AS | 0,7 % | 88 611 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 16,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 30 426 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 115 208 kr
Hendelser i eierkjeden
- LINDHOLMVEIEN HOLDING AS gikk fra 6,6 % til 0 % av aksjene i COMTRON AS i 2024.
- O H RASMUSSEN AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,9 mill. kr).
- Finansinntektene i OHR HOLDING AS steg fra 104 950 kr i 2023 til 1,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.