Anslag · inntektsår 2025
Arna & Åsane Rørleggerservice AS
Org.nr. 989198629 · AS · Rørleggerarbeid · Bergen
Aksjene i Arna & Åsane Rørleggerservice AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 38 949 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Arna & Åsane Rørleggerservice AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 27,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,64 % av den samme verdien, så avkastningen er 42,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Arna & Åsane Rørleggerservice AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 151 564 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 499 514 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Arna & Åsane Rørleggerservice AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 4,4 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 719 925 kr. Det er i snitt tatt ut 2,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 21,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (115 759 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 88 168 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 71 956 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Arna & Åsane Rørleggerservice AS?
Arna & Åsane Rørleggerservice AS eies til slutt av Personlig eier A (63,1 % gjennom Patrol Invest AS), CTH AS (9 % gjennom Patrol Invest AS), K Høyvik AS (9 % gjennom Patrol Invest AS), KTH Invest AS (9 % gjennom Patrol Invest AS) og Personlig eier B (3,6 % gjennom Rørco Invest AS → Basse Invest AS og Basse Invest AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Arna & Åsane Rørleggerservice AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Patrol Invest AS | 63,1 % | 5,7 mill. kr | 38 949 kr |
| CTH AS gjennom Patrol Invest AS | 9 % | 804 683 kr | – |
| K Høyvik AS gjennom Patrol Invest AS | 9 % | 804 683 kr | – |
| KTH Invest AS gjennom Patrol Invest AS | 9 % | 804 683 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Rørco Invest AS → Basse Invest AS; Basse Invest AS | 3,6 % | 324 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Rørco Invest AS | 0,9 % | 81 697 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Rørco Invest AS | 0,9 % | 78 376 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Rørco Invest AS | 0,9 % | 78 376 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Rørco Invest AS | 0,7 % | 65 092 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Rørco Invest AS | 0,7 % | 65 092 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Rørco Invest AS | 0,7 % | 63 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Rørco Invest AS | 0,6 % | 55 793 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Rørco Invest AS | 0,6 % | 53 136 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Rørco Invest AS | 0,1 % | 13 284 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 11,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 38 949 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 71 956 kr
Hendelser i eierkjeden
- ARNA & ÅSANE RØRLEGGERSERVICE AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,8 mill. kr).
- Finansinntektene i PATROL INVEST AS steg fra 1,3 mill. kr i 2023 til 5,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: CTH AS
- Eier: K Høyvik AS
- Eier: KTH Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.