Anslag · inntektsår 2025
Jernbanealleen 30 Sandefjord AS
Org.nr. 989143476 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Tønsberg
Aksjene i Jernbanealleen 30 Sandefjord AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 782 370 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Jernbanealleen 30 Sandefjord AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 986 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,6 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 373 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Jernbanealleen 30 Sandefjord AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 986 kr. Bankinnskuddene falt med 673 157 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 782 370 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Jernbanealleen 30 Sandefjord AS?
Jernbanealleen 30 Sandefjord AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Valhall Holding AS → Sørsveen Holding AS), Personlig eier B (20,6 % gjennom Valhall Holding AS → Pocket Valley AS), Personlig eier C (20,6 % gjennom Valhall Holding AS → Pocket Valley AS → Kolbræk Holding AS), Personlig eier D (8,3 % gjennom Valhall Holding AS → Pocket Valley AS) og Personlig eier E (0,5 % gjennom Valhall Holding AS → Pocket Valley AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Jernbanealleen 30 Sandefjord AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Valhall Holding AS → Sørsveen Holding AS | 50 % | 391 185 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Valhall Holding AS → Pocket Valley AS | 20,6 % | 161 364 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Valhall Holding AS → Pocket Valley AS → Kolbræk Holding AS | 20,6 % | 161 364 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Valhall Holding AS → Pocket Valley AS | 8,3 % | 64 546 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Valhall Holding AS → Pocket Valley AS | 0,5 % | 3 912 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 977 963 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 782 370 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- JERNBANEALLEEN 30 SANDEFJORD AS delte anslagsvis ut 782 333 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (677 963 kr) pluss årsresultatet 2025 (782 332 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (677 962 kr).
- VALHALL HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (28,5 mill. kr).
- POCKET VALLEY AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (39,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,5 mill. kr).
- JERNBANEALLEEN 30 SANDEFJORD AS delte anslagsvis ut 790 018 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (676 976 kr) pluss årsresultatet 2024 (791 005 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (677 963 kr).
- VALHALL HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (29,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (787 171 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,1 mill. kr).
- POCKET VALLEY AS delte anslagsvis ut 3,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (40,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (39,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.