Anslag · inntektsår 2025
Sart Holding AS
Org.nr. 989142763 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bergen
Aksjene i Sart Holding AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 91 056 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sart Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 289 619 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sart Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 289 619 kr. Bankinnskuddene falt med 345 738 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 24 053 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 83 142 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sart Holding AS?
Sart Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Solvang Consulting AS), Personlig eier B (16,7 % gjennom Toppemyr 16 AS → Toppe Holding AS → J Toppe Holding AS), Personlig eier C (16,7 % gjennom Toppemyr 16 AS → Toppe Holding AS → Toppe Invest AS), Personlig eier D (15,9 % gjennom Toppemyr 16 AS → Toppe Holding AS → Roald Toppe Holding AS) og Personlig eier E (0,8 % gjennom Toppemyr 16 AS → Toppe Holding AS → Roald Toppe Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sart Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Solvang Consulting AS | 50 % | 45 528 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Toppemyr 16 AS → Toppe Holding AS → J Toppe Holding AS | 16,7 % | 15 176 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Toppemyr 16 AS → Toppe Holding AS → Toppe Invest AS | 16,7 % | 15 176 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Toppemyr 16 AS → Toppe Holding AS → Roald Toppe Holding AS | 15,9 % | 14 493 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Toppemyr 16 AS → Toppe Holding AS → Roald Toppe Holding AS | 0,8 % | 683 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 113 820 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 91 056 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i TOPPE HOLDING AS falt med 11,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i TOPPE HOLDING AS steg fra 1,3 mill. kr i 2024 til 11 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- J TOPPE HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,2 mill. kr).
- TOPPE INVEST AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,2 mill. kr).
- SART HOLDING AS delte anslagsvis ut 580 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (293 547 kr) pluss årsresultatet 2024 (300 273 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13 820 kr).
- Innskutt egenkapital i TOPPE HOLDING AS falt med 2,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- J TOPPE HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i J TOPPE HOLDING AS falt med 5,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i J TOPPE HOLDING AS steg fra 486 303 kr i 2023 til 1,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- J TOPPE HOLDING AS gikk fra 100 % til 33,3 % av aksjene i TOPPE HOLDING AS i 2024.
- J TOPPE HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i J TOPPE HOLDING AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i ROALD TOPPE HOLDING AS økte med 2,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ROALD TOPPE HOLDING AS steg fra 368 802 kr i 2023 til 2,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ROALD TOPPE HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ROALD TOPPE HOLDING AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i TOPPE INVEST AS økte med 2,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i TOPPE INVEST AS steg fra 456 919 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TOPPE INVEST AS gikk fra 55 % til 0 % av aksjene i TOPPE INVEST AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.