Anslag · inntektsår 2025
Travveien 4 AS
Org.nr. 989121359 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Lyngdal
Aksjene i Travveien 4 AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Travveien 4 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 6,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,28 % av den samme verdien, så avkastningen er 24,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Travveien 4 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 422 053 kr, mest med nye penger fra eierne (708 320 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 18 700 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Travveien 4 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 422 053 kr. Bankinnskuddene økte med 430 809 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 2,3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 369 007 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 24,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (15 161 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 10 652 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 9 424 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Travveien 4 AS?
Travveien 4 AS eies til slutt av Personlig eier A (22 %), Personlig eier B (21 %), Personlig eier C (21 %), Personlig eier D (7 % gjennom SSM Invest AS) og Personlig eier E (4,6 % gjennom Varbakskogen AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Travveien 4 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 22 % | 594 538 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 21 % | 567 513 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 21 % | 567 513 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom SSM Invest AS | 7 % | 189 171 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Varbakskogen AS | 4,6 % | 125 393 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Varbakskogen AS | 4,6 % | 125 393 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Varbakskogen AS | 4,6 % | 125 393 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Varbakskogen AS | 4,6 % | 125 393 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Varbakskogen AS | 4,6 % | 125 393 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Varbakskogen AS | 4,6 % | 125 393 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Varbakskogen AS | 1,2 % | 31 348 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 9 424 kr
Hendelser i eierkjeden
- TRAVVEIEN 4 AS delte anslagsvis ut 738 014 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (738 014 kr) pluss årsresultatet 2024 (123 290 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (123 290 kr).
- Innskutt egenkapital i TRAVVEIEN 4 AS økte med 708 320 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.