Anslag · inntektsår 2025
Harpefossen Hyttegrend AS
Org.nr. 989104845 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Stad
Aksjene i Harpefossen Hyttegrend AS gir de 16 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Harpefossen Hyttegrend AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −3,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,48 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Harpefossen Hyttegrend AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 392 280 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 56 341 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Harpefossen Hyttegrend AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 392 280 kr. Bankinnskuddene økte med 197 554 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 42 651 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 24 690 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 26 512 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Harpefossen Hyttegrend AS?
Harpefossen Hyttegrend AS eies til slutt av Personlig eier A (10,5 %), Personlig eier B (6,3 %), Personlig eier C (5,2 % gjennom Antongarden AS), Personlig eier D (5,2 % gjennom Antongarden AS) og Personlig eier E (5,2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Harpefossen Hyttegrend AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 10,5 % | 462 390 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 6,3 % | 277 434 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Antongarden AS | 5,2 % | 231 195 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Antongarden AS | 5,2 % | 231 195 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 5,2 % | 231 195 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 5,2 % | 231 195 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1 % | 46 239 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 1 % | 46 239 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 0,8 % | 36 991 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,5 % | 23 120 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,5 % | 23 120 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,5 % | 23 120 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,5 % | 23 120 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 0,5 % | 23 120 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 0,5 % | 23 120 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 26 512 kr
I eierkjeden
- Eierandel i: Stad Vekst AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.