Anslag · inntektsår 2025
Andebuveien 74 AS
Org.nr. 989057952 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Tønsberg
Aksjene i Andebuveien 74 AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Andebuveien 74 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 69,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,06 % av den samme verdien, så avkastningen er 1123,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Andebuveien 74 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 962 360 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1 484 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 655 295 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Andebuveien 74 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 72 282 kr og den langsiktige gjelden økte med 4,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 481 180 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 201,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (2 387 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6 610 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1 484 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Andebuveien 74 AS?
Andebuveien 74 AS eies til slutt av Personlig eier A (40 % gjennom A74 Invest AS → Hesby Eiendom og Holding AS), Personlig eier B (40 % gjennom A74 Invest AS → Ole Bekken Holding AS), Personlig eier C (16 % gjennom A74 Invest AS → E18-Skadesenter AS → Gråstein Holding AS) og Personlig eier D (4 % gjennom A74 Invest AS → E18-Skadesenter AS → Stokvik Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Andebuveien 74 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom A74 Invest AS → Hesby Eiendom og Holding AS | 40 % | 763 363 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom A74 Invest AS → Ole Bekken Holding AS | 40 % | 763 363 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom A74 Invest AS → E18-Skadesenter AS → Gråstein Holding AS | 16 % | 305 345 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom A74 Invest AS → E18-Skadesenter AS → Stokvik Holding AS | 4 % | 76 336 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1 484 kr
Hendelser i eierkjeden
- E18-SKADESENTER AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,6 mill. kr).
- GRÅSTEIN HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (917 310 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (511 185 kr).
- ANDEBUVEIEN 74 AS delte anslagsvis ut 526 573 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr).
- E18-SKADESENTER AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr).
- GRÅSTEIN HOLDING AS delte anslagsvis ut 917 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.