Anslag · inntektsår 2025
Stokkøya Sjøsenter AS
Org.nr. 988982180 · AS · Drift av campingplasser · Åfjord
Aksjene i Stokkøya Sjøsenter AS gir de 57 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Stokkøya Sjøsenter AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 120 487 kr, mest med nye penger fra eierne (802 757 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stokkøya Sjøsenter AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 120 487 kr. Bankinnskuddene falt med 49 693 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 139 387 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stokkøya Sjøsenter AS?
Stokkøya Sjøsenter AS eies til slutt av Personlig eier A (36,3 % gjennom Murbal AS), Personlig eier B (36,3 % gjennom Murbal AS), Personlig eier C (4 % gjennom Stagegaard-Langklopp AS), Personlig eier D (4 % gjennom Stagegaard-Langklopp AS) og Personlig eier E (1,3 % gjennom Nordenfjeldske Management AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stokkøya Sjøsenter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Murbal AS | 36,3 % | 378 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Murbal AS | 36,3 % | 378 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Stagegaard-Langklopp AS | 4 % | 42 023 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Stagegaard-Langklopp AS | 4 % | 42 023 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Nordenfjeldske Management AS | 1,3 % | 13 424 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Kørven AS | 1,1 % | 11 206 kr | 0 kr |
| Rissa Kraftlag SA gjennom RK Fremtid AS | 0,8 % | 8 405 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Pål Hagen Holding AS | 0,6 % | 6 724 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Beat Capital AS | 0,5 % | 5 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bjørn Rønne Invest AS | 0,5 % | 5 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,5 % | 5 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,5 % | 5 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Thunold Holding AS | 0,5 % | 5 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,5 % | 5 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 0,4 % | 4 668 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- KØRVEN AS delte anslagsvis ut 7,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (60,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (55,4 mill. kr).
- Finansinntektene i KØRVEN AS steg fra 3,2 mill. kr i 2024 til 10,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KØRVEN AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i WINNS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i STOKKØYA SJØSENTER AS økte med 802 757 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i STOKKØYA SJØSENTER AS økte fra 500 000 til 620 019 i 2024, og 232 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- MURBAL AS gikk fra 27 % til 0 % av aksjene i MOONDUSTER AS i 2024.
- NORDENFJELDSKE MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (69,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (62,9 mill. kr).
- PÅL HAGEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LØKKEGATA 16 AS i 2024.
- PÅL HAGEN HOLDING AS gikk fra 50 % til 33,3 % av aksjene i SOPUT ACCELERATION AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Rissa Kraftlag SA
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.