Anslag · inntektsår 2025
Røa Invest Bygg AS
Org.nr. 988940119 · AS · Oppføring av bygninger · Oslo
Aksjene i Røa Invest Bygg AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Røa Invest Bygg AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 14,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,16 % av den samme verdien, så avkastningen er 90,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Røa Invest Bygg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 209 800 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 604 951 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 9 613 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 79 388 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Røa Invest Bygg AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 209 800 kr. Bankinnskuddene falt med 763 270 kr. Det er i snitt tatt ut 325 738 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 44,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (7 270 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 773 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 4 519 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Røa Invest Bygg AS?
Røa Invest Bygg AS eies til slutt av Personlig eier A (37,7 % gjennom Røa Invest AS → Gluteus Medius AS), Personlig eier B (17,3 % gjennom Røa Invest AS → Briskeby Vekst AS), Personlig eier C (9,6 % gjennom Røa Invest AS → Pamar AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Røa Invest AS → Mather AS) og Personlig eier E (7,4 % gjennom Røa Invest AS → Mabeeka AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Røa Invest Bygg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Røa Invest AS → Gluteus Medius AS | 37,7 % | 834 918 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Røa Invest AS → Briskeby Vekst AS | 17,3 % | 381 650 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Røa Invest AS → Pamar AS | 9,6 % | 211 370 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Røa Invest AS → Mather AS | 9,2 % | 202 932 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Røa Invest AS → Mabeeka AS | 7,4 % | 164 003 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Røa Invest AS → Elsemag AS | 4,7 % | 104 319 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Røa Invest AS → Gabriellen AS | 4,3 % | 94 854 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Røa Invest AS → Gabriellen AS | 4,3 % | 94 854 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Røa Invest AS → Pamar AS | 2,4 % | 52 842 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Røa Invest AS → Elsemag AS | 2,3 % | 51 489 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Røa Invest AS → Borgund Industri AS | 0,5 % | 11 357 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Røa Invest AS → Borgund Industri AS | 0,2 % | 3 634 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Røa Invest AS → Borgund Industri AS | 0,2 % | 3 634 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 4 519 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i RØA INVEST AS steg fra 26,4 mill. kr i 2024 til 210,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i GLUTEUS MEDIUS AS falt med 171,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PAMAR AS delte anslagsvis ut 110 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (284 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (670 mill. kr).
- RØA INVEST BYGG AS delte anslagsvis ut 651 475 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (91 136 kr) pluss årsresultatet 2024 (654 521 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (94 182 kr).
- RØA INVEST AS gikk fra 12,3 % til 0 % av aksjene i RØA INVEST AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i GLUTEUS MEDIUS AS falt med 20 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PAMAR AS delte anslagsvis ut 70 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (324,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (241,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (496,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i PAMAR AS økte med 48,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PAMAR AS gikk fra 12,7 % til 0 % av aksjene i ELSEMAG AS i 2024.
- PAMAR AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i GABRIELLEN AS økte med 35,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.