Anslag · inntektsår 2025
A2n Digitalbyrå AS
Org.nr. 988909378 · AS
Aksjene i A2n Digitalbyrå AS gir de 57 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 510 172 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i A2n Digitalbyrå AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −702 713 kr, mest med nye penger fra eierne (100 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med A2n Digitalbyrå AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 702 713 kr. Bankinnskuddene falt med 1,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 349 610 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier A2n Digitalbyrå AS?
A2n Digitalbyrå AS eies til slutt av Personlig eier A (29,6 % gjennom Coretrek Holding AS → Forefront Holdco AS → Holta Invest AS), Personlig eier B (11,9 % gjennom Coretrek Holding AS → Årstein Holding AS), Personlig eier C (4,6 % gjennom Coretrek Holding AS → CT Holding AS → Sandborgen AS), Personlig eier D (3,5 % gjennom Coretrek Holding AS → Premium Equity Holding AS) og Personlig eier E (2,8 % gjennom Coretrek Holding AS → CT Holding AS → Krossnic AS og Coretrek Holding AS → Krossnic AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av A2n Digitalbyrå AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Coretrek Holding AS → Forefront Holdco AS → Holta Invest AS | 29,6 % | 150 810 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Coretrek Holding AS → Årstein Holding AS | 11,9 % | 60 933 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Coretrek Holding AS → CT Holding AS → Sandborgen AS | 4,6 % | 23 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Coretrek Holding AS → Premium Equity Holding AS | 3,5 % | 17 952 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Coretrek Holding AS → CT Holding AS → Krossnic AS; Coretrek Holding AS → Krossnic AS | 2,8 % | 14 204 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Coretrek Holding AS → CT Holding AS → Krossnic AS; Coretrek Holding AS → Krossnic AS | 2,8 % | 14 204 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Coretrek Holding AS → Terland Holding AS | 2,7 % | 13 710 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Coretrek Holding AS → Forefront Holdco AS → Varro Invest 2 AS → Zeiner Vekst AS → Zeiner Invest AS | 2,6 % | 13 345 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Coretrek Holding AS → CT Holding AS → Susnic AS | 2,3 % | 11 837 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Coretrek Holding AS → CT Holding AS → Susnic AS | 2,3 % | 11 837 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Coretrek Holding AS → Ekdahl Enterprises AS | 2,3 % | 11 600 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Coretrek Holding AS → Forefront Holdco AS → Varro Invest 2 AS → Leblon Group AS | 2,2 % | 11 121 kr | 0 kr |
| Bull Invest AG (selskap) gjennom Coretrek Holding AS → Forefront Holdco AS → Varro Invest 2 AS → Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,9 % | 9 564 kr | – |
| Personlig eier M gjennom Coretrek Holding AS → Forefront Holdco AS → Varro Invest 2 AS → Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS → Hesnes Kaja Ii AS | 1,9 % | 9 564 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Coretrek Holding AS → Forefront Holdco AS → Varro Invest 2 AS → Mattisberget AS; Coretrek Holding AS → Forefront Holdco AS → Varro Invest 2 AS → Mattisberget AS → Bog Invest AS | 1,6 % | 8 377 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 637 715 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 510 172 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- A2N HOLDING AS gikk fra 34,5 % til 0 % av aksjene i A2N DIGITALBYRÅ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ANK PROJECTS AS gikk fra 29,4 % til 0 % av aksjene i A2N DIGITALBYRÅ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NXT OSLO REKLAMEBYRÅ AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i A2N DIGITALBYRÅ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SSA-SN HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i A2N DIGITALBYRÅ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ANDRÉ SUNDE-NILSEN gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i A2N DIGITALBYRÅ AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i CORETREK HOLDING AS falt med 98,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HOLTA INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NIZI HOLDING AS i 2025.
- HOLTA INVEST AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FSV GROUP AS i 2025.
- HOLTA INVEST AS gikk fra 15,9 % til 0 % av aksjene i DEFENDABLE AS i 2025.
- HOLTA INVEST AS gikk fra 13,6 % til 0 % av aksjene i DECISIONS AS i 2025.
- HOLTA INVEST AS gikk fra 8 % til 0 % av aksjene i GENTIAN DIAGNOSTICS ASA i 2025.
- ÅRSTEIN HOLDING AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (36,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−11,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,9 mill. kr).
- NXT OSLO REKLAMEBYRÅ AS gikk fra 30 % til 20 % av aksjene i A2N DIGITALBYRÅ AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HOLTA INVEST AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i STINGRAY MARINE SOLUTIONS AS i 2024.
- Finansinntektene i CT HOLDING AS steg fra 109 351 kr i 2023 til 3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.