Anslag · inntektsår 2025
Businessmastering AS
Org.nr. 988891045 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Businessmastering AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 430 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Businessmastering AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 40 644 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 15 380 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Businessmastering AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 40 644 kr. Bankinnskuddene falt med 161 686 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 25 874 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Businessmastering AS?
Businessmastering AS eies til slutt av Rune Semundseth (42,3 %), Jørn-Terje Nøding Gabrielsen (17,9 %), Steffen Reginald Norby (8,1 %), Knut Lerpold (6,1 % gjennom Avella AS → KL Audio AS) og John Arne Lyngstad (6,1 % gjennom Avella AS → Prosjekt Assistanse AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Businessmastering AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Rune Semundseth. Eier også aksjer i Mediahouse AS (15 %), NRC Group ASA (under 0,01 %) | 42,3 % | 10 332 kr | 0 kr |
| Jørn-Terje Nøding Gabrielsen. Eier også aksjer i Laterna Vox AS (4,55 %), Panoro Energy ASA (under 0,01 %), Petronor E&P ASA (under 0,01 %) | 17,9 % | 4 385 kr | 0 kr |
| Steffen Reginald Norby. Eier også aksjer i Computas Holding AS (0,01 %), Itera ASA (under 0,01 %) | 8,1 % | 1 973 kr | 0 kr |
| Knut Lerpold gjennom Avella AS → KL Audio AS. Eier også aksjer i Nors Care AS (0,19 %) | 6,1 % | 1 485 kr | 0 kr |
| John Arne Lyngstad gjennom Avella AS → Prosjekt Assistanse AS. Eier også aksjer i Yara International ASA (under 0,01 %) | 6,1 % | 1 485 kr | 0 kr |
| Green Advice AS | 4 % | 986 kr | – |
| John Olav Teige. Eier også aksjer i Teiger AS (100 %), Meetcon AS (21,04 %), Skotholmen AS (1,4 %), TGS ASA (under 0,01 %) | 3,8 % | 940 kr | 0 kr |
| Trond Oscar Rønbeck. Eier også aksjer i Trond Rønbeck Consulting AS (100 %), Deep River AS (0,53 %) | 1,9 % | 470 kr | 0 kr |
| Lars Dehli gjennom Avella AS | 1,5 % | 371 kr | 0 kr |
| Tor Einar Dørum gjennom Avella AS → Relativt Fantastisk AS | 1,5 % | 371 kr | 0 kr |
| Bjørn Olav Semundseth gjennom Semundseth Holding AS | 1,4 % | 334 kr | 0 kr |
| Thor Kristian Ingham gjennom Avella AS | 1,3 % | 309 kr | 0 kr |
| Alexander Michael Mjelstad gjennom Avella AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 0,5 % | 124 kr | 0 kr |
| Nina Kroghrud gjennom Avella AS | 0,5 % | 124 kr | 0 kr |
| Tom Christian Sverkmo gjennom Avella AS | 0,5 % | 124 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 30 538 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24 430 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- AVELLA AS gikk fra 33 % til 19 % av aksjene i AVELLA AS i 2025.
- SEMUNDSETH HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (52,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−781 907 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (46,9 mill. kr).
- AVELLA AS delte anslagsvis ut 10,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (137 893 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (755 278 kr).
- Innskutt egenkapital i AVELLA AS økte med 8,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: Green Advice AS
- Eierandel i: Treningsdagboka AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.