Anslag · inntektsår 2025
Kobbervikdalen 69 AS
Org.nr. 988832626 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Kobbervikdalen 69 AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Kobbervikdalen 69 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3 933 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Kobbervikdalen 69 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 10,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 87 485 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kobbervikdalen 69 AS?
Kobbervikdalen 69 AS eies til slutt av Oslo Light Industries S..R.L (62,4 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS og Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS), Anette Furuholmen Warberg (7,6 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS), Håkon Bakkevig (2,1 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS), Leif Jørgen Moger (1,6 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS) og Jørgen Moger (1,1 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kobbervikdalen 69 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Oslo Light Industries S..R.L gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 62,4 % | 784 498 kr | – |
| Anette Furuholmen Warberg gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS | 7,6 % | 95 462 kr | 0 kr |
| Håkon Bakkevig gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS. Eier også aksjer i Zaptec ASA (0,01 %), Sentia ASA (under 0,01 %) | 2,1 % | 27 035 kr | 0 kr |
| Leif Jørgen Moger gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS. Eier også aksjer i Af Gruppen ASA (0,05 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), DNO ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 1,6 % | 20 289 kr | 0 kr |
| Jørgen Moger gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS. Eier også aksjer i Hakadal Golfdrift AS (0,04 %), Af Gruppen ASA (0,04 %) | 1,1 % | 14 204 kr | 0 kr |
| Morten Andre Romslo gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Romson Invest AS. Eier også aksjer i Wulff Eiendom AS (10 %) | 1 % | 13 071 kr | 0 kr |
| Anders Aasand gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Vestsiden Holding AS. Eier også aksjer i Placebo AS (50 %), Hema Kapital AS (50 %), Modulize AS (0,03 %), Skue Sparebank (0,01 %), Thor Medical ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 1 % | 12 544 kr | 0 kr |
| Marianne Røhne Figenbaum gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS. Eier også aksjer i Johs.Hansen Familie AS (5,56 %), Polaris Media ASA (0,05 %) | 1 % | 12 086 kr | 0 kr |
| Peder Røhne Figenbaum gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS. Eier også aksjer i Johs.Hansen Familie AS (5,56 %), Brønnøysund Kontorbygg AS (2 %), FH Kapital Holding AS (0,24 %), Polaris Media ASA (0,05 %), Telenor ASA (under 0,01 %) | 1 % | 12 086 kr | 0 kr |
| Arild Inge Aubert gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Real Value AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Real Value AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Real Value AS. Eier også aksjer i Aubert Vekst AS (33,33 %) | 0,9 % | 11 810 kr | 0 kr |
| Anders Brustad-Nilsen gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Abn Invest AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Abn Invest AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Abn Invest AS | 0,9 % | 11 599 kr | 0 kr |
| Knut Skabo gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Atlantic Trading Company Norway AS | 0,8 % | 9 591 kr | 0 kr |
| Birger Nergaard gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Acane AS. Eier også aksjer i Vettakollen Tennisklubb AS (5,56 %), Autosock AS (0,13 %), Civita AS (0,1 %) | 0,8 % | 9 589 kr | 0 kr |
| Tore Moger gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Monar Invest AS | 0,7 % | 8 744 kr | 0 kr |
| Leif Kåre Besseberg gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Bess Invest AS. Eier også aksjer i Pre China Private Equity Ii AS (0,07 %), Apim Therapeutics AS (0,04 %), Nordic Technology Group AS (0,04 %), Byggma ASA (0,01 %), Olav Thon Eiendom AS (under 0,01 %) og 6 andre | 0,6 % | 7 223 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i KOBBERVIKDALEN 69 AS økte med 12,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP HOLDING AS falt med 846,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS falt med 422,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ANNIMA AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (183,7 mill. kr).
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 2 % av aksjene i ORO BREIVOLLBYEN AS i 2025.
- OROEIENDOM AS gikk fra 25,4 % til 6,4 % av aksjene i CARLS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i JOHS. HANSEN & CO AS økte med 13,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP HOLDING AS økte med 110 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LOGCAP HOLDING II AS steg fra 5,4 mill. kr i 2023 til 20,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS økte med 145,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LOGCAP INVEST AS steg fra 5,9 mill. kr i 2023 til 17,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ANNIMA AS gikk fra 14,6 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (34,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr).
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PIN HIGH INVEST AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLUMLUND INVEST AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LOGCAP HARALDRUDVEIEN AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BOCCA MOSETERTOPPEN AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 16,9 % av aksjene i ORO ÅRENGA AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUS AREAL HOLDING 2 AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØAV 60 HOLDING AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- JOHS. HANSEN & CO AS delte anslagsvis ut 159 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (154 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (575 135 kr).
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i ABBH AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.