Anslag · inntektsår 2025
Warm Systems AS
Org.nr. 988574902 · AS · Andre personlige tjenester ikke nevnt annet sted · Oslo
Aksjene i Warm Systems AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 753 546 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Warm Systems AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Warm Systems AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 128 757 kr og den langsiktige gjelden økte med 416 663 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 723 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Warm Systems AS?
Warm Systems AS eies til slutt av Alf Martin Johansen (19,3 % gjennom NPP Capital AS), Trond Arne Reierstad (14,3 %), Martin Fleisje (12,5 % gjennom More Colly AS), Frode Dale (10,9 % gjennom Nexxtg Holding AS) og Otto Ole Jørgen Karud (9,6 % gjennom Solvik Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Warm Systems AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Alf Martin Johansen gjennom NPP Capital AS. Eier også aksjer i Induct AS (0,22 %) | 19,3 % | 145 594 kr | 0 kr |
| Trond Arne Reierstad. Eier også aksjer i Maxim Fireworks AS (20 %), Induct AS (0,89 %), Iphone AS (0,71 %), Aega AS (0,62 %), Ski Etatbygg AS (0,52 %) og 2 andre | 14,3 % | 107 950 kr | 0 kr |
| Martin Fleisje gjennom More Colly AS. Eier også aksjer i Helice AS (2,4 %), Nordic Financials ASA (under 0,01 %) | 12,5 % | 94 363 kr | 0 kr |
| Frode Dale gjennom Nexxtg Holding AS | 10,9 % | 82 481 kr | 0 kr |
| Otto Ole Jørgen Karud gjennom Solvik Holding AS. Eier også aksjer i Karolan AS (50 %) | 9,6 % | 72 089 kr | 0 kr |
| Karl Anders Grønland gjennom Montebello Vinselskap og Invest AS. Eier også aksjer i Romerike Sparebank (0,01 %), Victoria Eiendom AS (under 0,01 %), Eiendomsspar AS (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %) | 7,6 % | 57 045 kr | 0 kr |
| Lucas Bjørge gjennom LBG Holding AS. Eier også aksjer i Höegh Autoliners ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %) | 6,8 % | 51 231 kr | 0 kr |
| Hans Michael Hansen gjennom HMH Invest AS. Eier også aksjer i Nidarø Treningssenter AS (18,23 %) | 6,7 % | 50 206 kr | 0 kr |
| Veronika Kristina Kupka | 3,8 % | 28 689 kr | 0 kr |
| Gunhild Fagernes. Eier også aksjer i Stavanger Handelsbygg AS (0,77 %), Induct AS (0,66 %), Aega AS (0,31 %), Maritime Opportunities AS (0,23 %), Yara International ASA (under 0,01 %) og 8 andre | 1,9 % | 14 345 kr | 0 kr |
| Morten Gulliksen. Eier også aksjer i Gullik Holding AS (100 %) | 1,9 % | 14 345 kr | 0 kr |
| Per Arne Isingrud. Eier også aksjer i Lillestrøm Bilverksted AS (50 %), Alta Offentlig Eiendom AS (3,96 %), Hoveveien Invest AS (2,86 %), Snack Alternativt Investeringsfond AS (1,79 %), Kristiansund Etatbygg AS (1,74 %) og 17 andre | 1,1 % | 8 607 kr | 0 kr |
| Dag Hadberg Johansen. Eier også aksjer i Induct AS (1,28 %), Iphone AS (1,21 %), Aega AS (1,09 %), Skymagic Group AS (0,5 %), Sava International AS (0,5 %) og 40 andre | 0,9 % | 6 455 kr | 0 kr |
| Birger Fredrik Hansen. Eier også aksjer i Tordenskiold Brygge AS (0,88 %), Iphone AS (0,19 %), Global Private Equity i AS (0,11 %), Induct AS (0,04 %), Wilh. Wilhelmsen Holding ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 0,6 % | 4 483 kr | 0 kr |
| Ellen Sofie Karset gjennom Ludus AS | 0,3 % | 1 988 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 941 932 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 753 546 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i WARM SYSTEMS AS økte med 3,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NPP CAPITAL AS gikk fra 15,8 % til 5,8 % av aksjene i INDUCT AS i 2025.
- Finansinntektene i MORE COLLY AS steg fra 1 526 kr i 2024 til 1,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SOLVIK HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i MARKETER.COM AS i 2025.
- SOLVIK HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i ATLANTICA POWER AS i 2025.
- Finansinntektene i MONTEBELLO VINSELSKAP OG INVEST AS steg fra 263 042 kr i 2024 til 13,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i MONTEBELLO VINSELSKAP OG INVEST AS økte med 7,5 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 4,5 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Innskutt egenkapital i WARM SYSTEMS AS falt med 2,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MORE COLLY AS gikk fra 19,3 % til 12,5 % av aksjene i WARM SYSTEMS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MORE COLLY AS gikk fra 19,3 % til 12,5 % av aksjene i WARM SYSTEMS AS i 2024.
- Finansinntektene i NEXXTG HOLDING AS steg fra 264 260 kr i 2023 til 5,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NEXXTG HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BRISKEBYEN I AS i 2024.
- Finansinntektene i SOLVIK HOLDING AS steg fra 12,4 mill. kr i 2023 til 81,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SOLVIK HOLDING AS gikk fra 16,4 % til 0 % av aksjene i CATENDA AS i 2024.
- Finansinntektene i LBG HOLDING AS steg fra 95 380 kr i 2023 til 3,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LBG HOLDING AS gikk fra 91,7 % til 0 % av aksjene i MI AMOR AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Mi Amor AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.