Anslag · inntektsår 2025
TS Group AS
Org.nr. 988251399 · AS · Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester · Porsgrunn
Aksjene i TS Group AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 42 934 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener TS Group AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 61,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,76 % av den samme verdien, så avkastningen er 81,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i TS Group AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 466 043 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med TS Group AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 12,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 20,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 53,3 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (376 858 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 22,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 206 961 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 234 255 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier TS Group AS?
TS Group AS eies til slutt av Bjarne Moursund (22,3 % gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → for Future Invest AS og TSG Holdco AS → for Future Invest AS), Bjørnar Jakobsen (9,2 % gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Crumena AS), Arnt Helge Hauglid (6,7 % gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Hauglid Eiendom AS), Else Ann Grave Hauglid (6,7 % gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Hauglid Eiendom AS) og Morten Haakon Walde (5,5 % gjennom TSG Holdco AS → Mic VV6B AS → Mowin AS og TSG Holdco AS → Mowin AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av TS Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bjarne Moursund gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → for Future Invest AS; TSG Holdco AS → for Future Invest AS. Eier også aksjer i Vete Tech AS (60 %), Sparebanken Øst (0,05 %), Enrx Group AS (0,01 %), Borregaard ASA (under 0,01 %), Elmera Group ASA (under 0,01 %) og 17 andre | 22,3 % | 5,5 mill. kr | 37 672 kr |
| Bjørnar Jakobsen gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Crumena AS. Eier også aksjer i SMB Consult AS (60 %), Photocure ASA (under 0,01 %), Pci Biotech Holding ASA (under 0,01 %) | 9,2 % | 2,3 mill. kr | 5 262 kr |
| Arnt Helge Hauglid gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Hauglid Eiendom AS. Eier også aksjer i MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Sentia ASA (under 0,01 %), Kitron ASA (under 0,01 %), Dof Group ASA (under 0,01 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %) og 1 andre | 6,7 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Else Ann Grave Hauglid gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Hauglid Eiendom AS. Eier også aksjer i Vest-Telemark Blad AS (0,02 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %) | 6,7 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Morten Haakon Walde gjennom TSG Holdco AS → Mic VV6B AS → Mowin AS; TSG Holdco AS → Mowin AS | 5,5 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Ernst Terje Jakobsen gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Ernst Invest AS | 5,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Rolf Hegna gjennom TSG Holdco AS → TS-Holding AS → Nemesis Holding AS; TSG Holdco AS → Mic VV6B AS → Nemesis Holding AS. Eier også aksjer i Pci Biotech Holding ASA (0,02 %), Vår Energi ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 5,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Bjørn Simonsen gjennom TSG Holdco AS → TS-Holding AS → Basel AS | 4,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Rolf Løvsjø gjennom TSG Holdco AS → TS-Holding AS → Cito Holding AS. Eier også aksjer i Klassekampen AS (0,07 %), Zonic AS (0,06 %), Itera ASA (under 0,01 %), Cloudberry Clean Energy ASA (under 0,01 %), Atea ASA (under 0,01 %) | 4,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Kai Morten Gudmundsen gjennom TSG Holdco AS → TS-Holding AS → Rainbow Holding AS. Eier også aksjer i Telenor ASA (under 0,01 %) | 4,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Sverre Finn Hurum gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS. Eier også aksjer i Havgatt AS (50 %), Bouvet ASA (2,86 %), Tunco AS (1,86 %), Private Equity Growth 2012 AS (1,17 %), Multiconsult ASA (0,13 %) og 8 andre | 3,7 % | 915 530 kr | 0 kr |
| Lasse Sunde Liane gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Liane Invest AS | 2,7 % | 671 621 kr | 0 kr |
| Rune Sunde Liane gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Liane Invest AS | 2,7 % | 671 621 kr | 0 kr |
| Stine Løvfall Setsaas gjennom TSG Holdco AS → Mic VV6B AS → Stiset Invest AS; TSG Holdco AS. Eier også aksjer i Bonheur ASA (under 0,01 %), Goodtech ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) | 2 % | 493 032 kr | 0 kr |
| Tom Høier Petersen gjennom TSG Holdco AS → Telemark Group AS → Høier Kompetanse AS | 1,7 % | 431 120 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 31 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 24,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 234 255 kr
Hendelser i eierkjeden
- TS GROUP AS delte anslagsvis ut 35 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (32,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15 mill. kr).
- TSG HOLDCO AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (30,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (38,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (39,5 mill. kr).
- TELEMARK GROUP AS delte anslagsvis ut 21,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (22,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,6 mill. kr).
- Finansinntektene i TELEMARK GROUP AS steg fra 5,5 mill. kr i 2024 til 26,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TS-HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,5 mill. kr).
- Finansinntektene i TS-HOLDING AS steg fra 920 815 kr i 2024 til 5,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MIC VV6B AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (425 056 kr) pluss årsresultatet 2025 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2 mill. kr).
- Finansinntektene i MIC VV6B AS steg fra 535 078 kr i 2024 til 3,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MIC VV6B AS gikk fra 15 % til 12,5 % av aksjene i MIC VV6B AS i 2025.
- CRUMENA AS delte anslagsvis ut 550 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,7 mill. kr).
- Finansinntektene i CRUMENA AS steg fra 580 192 kr i 2024 til 4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TS GROUP AS delte anslagsvis ut 5,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (17,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,8 mill. kr).
- TSG HOLDCO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (31,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i TSG HOLDCO AS økte med 6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- TELEMARK GROUP AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,5 mill. kr).
- Finansinntektene i TELEMARK GROUP AS steg fra 811 237 kr i 2023 til 5,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TS-HOLDING AS delte anslagsvis ut 880 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (784 322 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MIC VV6B AS økte med 3,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CRUMENA AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i MIC VV6B AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.