Anslag · inntektsår 2025
Vestheiene Eiendom AS
Org.nr. 988071447 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Vestheiene Eiendom AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Vestheiene Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 24,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,46 % av den samme verdien, så avkastningen er 53,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Vestheiene Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 740 030 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,6 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 41 410 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 280 027 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Vestheiene Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 740 030 kr. Bankinnskuddene falt med 1,5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 4,8 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 787 180 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 20,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (37 928 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 21 754 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 23 576 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vestheiene Eiendom AS?
Vestheiene Eiendom AS eies til slutt av Mads Mortensen (36 % gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Anders Kristoffer Malling (13 % gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Morten Alexander Malling (13 % gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Peter Tidemand Malling (13 % gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Anders Berggren (5,2 % gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vestheiene Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Mads Mortensen gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS | 36 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Anders Kristoffer Malling gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS | 13 % | 534 861 kr | 0 kr |
| Morten Alexander Malling gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS | 13 % | 534 861 kr | 0 kr |
| Peter Tidemand Malling gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS. Eier også aksjer i Hedvig AS (100 %), Admima Invest AS (100 %), Tidemand AS (100 %), Haga Golf AS (0,06 %), Rosenkrantzgate 10 AS (0,02 %) | 13 % | 534 861 kr | 0 kr |
| Anders Berggren gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS | 5,2 % | 213 944 kr | 0 kr |
| Torjus Mykland gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS. Eier også aksjer i Hugin AS (23,17 %) | 5 % | 205 876 kr | 0 kr |
| Didrik Christian Brager Carlsen gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS. Eier også aksjer i Rosenlund & Co AS (under 0,01 %) | 5 % | 205 876 kr | 0 kr |
| Marius Christian Herud gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS. Eier også aksjer i Marher Invest AS (100 %), Hilma Invest AS (45 %), Herberg Invest AS (33,33 %), C Sundtsgt 19 AS (0,98 %), Cloudberry Clean Energy ASA (0,01 %) | 2,6 % | 106 972 kr | 0 kr |
| Tor Arne Utgård gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS. Eier også aksjer i Utgård Holding A/S (0,37 %), Haga Golf AS (0,06 %) | 2,6 % | 106 972 kr | 0 kr |
| Cathrine Kildalsen gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS. Eier også aksjer i Elmera Group ASA (under 0,01 %), Techstep ASA (under 0,01 %), Entra ASA (under 0,01 %), Airthings AS (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 1,3 % | 53 486 kr | 0 kr |
| Fredrik Thormod Sommerfeldt gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS | 1,3 % | 53 486 kr | 0 kr |
| Cecilie Therese Ellefsen gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS. Eier også aksjer i Nedre Storgate 3 AS (1,1 %) | 1 % | 41 175 kr | 0 kr |
| Fredrik Jansen gjennom Handelseiendom Holding i AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS. Eier også aksjer i Hermart AS (50 %) | 1 % | 41 175 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 23 576 kr
Hendelser i eierkjeden
- VESTHEIENE EIENDOM AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5 mill. kr).
- HAMOCO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VESTHEIENE EIENDOM AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HELLEMYR MAT AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VESTHEIENE EIENDOM AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HANDELSEIENDOM HOLDING I AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−15 746 kr) pluss årsresultatet 2025 (447 019 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−919 104 kr).
- Innskutt egenkapital i HANDELSEIENDOM HOLDING I AS økte med 68 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i HANDELSEIENDOM HOLDING I AS steg fra 113 592 kr i 2024 til 18,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM HOLDING AS steg fra 1 642 kr i 2024 til 6,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i MALLING HANDELSEIENDOM AS økte med 185,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 17,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
- CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
- Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
- EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
- CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.