Anslag · inntektsår 2025
Fauskegruppen AS
Org.nr. 987895675 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Fauske
Aksjene i Fauskegruppen AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 907 362 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Fauskegruppen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 144 365 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Fauskegruppen AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 144 365 kr. Bankinnskuddene falt med 648 566 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 829 851 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fauskegruppen AS?
Fauskegruppen AS eies til slutt av Brødr Palmesen ANS (16,7 %), Personlig eier A (16,7 % gjennom Murmester Sigurd Tverå AS), Personlig eier B (11,7 % gjennom Mesterbygg Fauske AS → Byggmester Sten Andersen AS), Personlig eier C (10 % gjennom Fauske Elektro AS) og Personlig eier D (8,3 % gjennom Nico Håndverk Malermester Sten Yttervik AS → Yttervik Holding AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fauskegruppen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Brødr Palmesen ANS | 16,7 % | 151 338 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Murmester Sigurd Tverå AS | 16,7 % | 151 338 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Mesterbygg Fauske AS → Byggmester Sten Andersen AS | 11,7 % | 105 937 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Fauske Elektro AS | 10 % | 90 803 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Nico Håndverk Malermester Sten Yttervik AS → Yttervik Holding AS | 8,3 % | 75 669 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Nico Håndverk Malermester Sten Yttervik AS → Yttervik Holding AS | 8,3 % | 75 669 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Fauske Rør A/S → Fauske Rør Holding AS | 5,5 % | 50 224 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Fauske Rør A/S → Fauske Rør Holding AS | 5,5 % | 50 224 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Fauske Rør A/S → Fauske Rør Holding AS | 5,5 % | 50 224 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Fauske Elektro AS | 5 % | 45 401 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mesterbygg Fauske AS → Skøtnes Holding AS | 5 % | 45 401 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Fauske Elektro AS → Notkevich Holding AS | 1,7 % | 15 134 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 907 362 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MESTERBYGG FAUSKE AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (543 428 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11 mill. kr).
- FAUSKE RØR A/S delte anslagsvis ut 531 716 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (988 671 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,1 mill. kr).
- FAUSKE ELEKTRO AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr).
- NICO HÅNDVERK MALERMESTER STEN YTTERVIK AS delte anslagsvis ut 2,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (246 635 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4 mill. kr).
- YTTERVIK HOLDING AS gikk fra 3,5 % til 0 % av aksjene i MALERMESTER KJELDSBERG AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Brødr Palmesen ANS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.