Anslag · inntektsår 2025
Håndverksmur AS
Org.nr. 987888547 · AS · Reklamebyråvirksomhet · Fredrikstad
Aksjene i Håndverksmur AS gir de 63 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Håndverksmur AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,37 % av den samme verdien, så avkastningen er 4,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Håndverksmur AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 28 406 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Håndverksmur AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 48,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (23 904 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 14 859 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Håndverksmur AS?
Håndverksmur AS eies til slutt av Personlig eier A (3,6 % gjennom Fliseksperten AS), Personlig eier B (3,6 % gjennom Jac Holding AS), Personlig eier C (3,6 % gjennom Murmester Einar Espedalen AS → Ekspert Gruppen AS), Personlig eier D (3,6 % gjennom Murmester Haldor Meling AS) og Personlig eier E (3,6 % gjennom Murmester Jan R Hansen & Sønn AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Håndverksmur AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Fliseksperten AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Jac Holding AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Murmester Einar Espedalen AS → Ekspert Gruppen AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Murmester Haldor Meling AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Murmester Jan R Hansen & Sønn AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Murmester Mørkedal AS → Johannes Mørkedal Holding AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Murmester Sigurd Djønne AS → Håkonshallen Invest AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Murmester Sigurd Tverå AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Murmester Svela AS → Svela Invest AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom PK Entreprenør AS → Rago Holding AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Torgeir Erdal AS → Kulturminnebygg AS → Kolåstinden Vilt AS | 3,6 % | 115 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom R B Johannessen AS → Menangeri AS | 3,2 % | 104 333 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Oppland Mur og Flis AS → Murmester Alf V. Olsen AS | 3,2 % | 103 174 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Murmester Eirik Hansen AS → Maurtun Holding AS; Murmester Eirik Hansen AS | 2,8 % | 92 416 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 14 859 kr
Hendelser i eierkjeden
- HÅNDVERKSMUR AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−127 460 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mill. kr).
- BUER BYGNINGSVERN AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- CC BETONG AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MESTRA ENTREPRENØR AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MURMESTER DAG ARNE NILSEN AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MURMESTER MARKUSSEN AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MURMESTER TOR MICHELSEN AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VEIDEKKE ENTREPRENØR AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- XK HOLDING AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i EMMTO AS økte med 6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ESPA MURMESTERFORRETNING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mill. kr).
- ESPA MURMESTERFORRETNING HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mill. kr).
- ING. TRYGVE JENSEN AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i ING. TRYGVE JENSEN AS i 2025.
- HAUGERUD VIKEBY AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LARS E. STRAND MALERMESTER OG ENTREPRENØRFORRETNING AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MURBOLIG INNLANDET AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HÅNDVERKSMUR AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i EMMTO AS økte med 4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ESPA MURMESTERFORRETNING AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr).
- ESPA MURMESTERFORRETNING HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr).
- Finansinntektene i ESPA MURMESTERFORRETNING HOLDING AS steg fra 541 264 kr i 2023 til 2,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Grønnbolig AS
- Eierandel i: Grønn Bolig Norge AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.