Anslag · inntektsår 2025
Huna Sand AS
Org.nr. 987865245 · AS · Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Sykkylven
Aksjene i Huna Sand AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Huna Sand AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 207 873 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 78 659 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Huna Sand AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 207 873 kr. Bankinnskuddene økte med 321 362 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Huna Sand AS?
Huna Sand AS eies til slutt av Personlig eier A (35,7 % gjennom Anleggsservice AS og Stipma AS), Personlig eier B (20 %), Personlig eier C (11,4 % gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Bjørn Busengdal Holding AS), Personlig eier D (9,1 % gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Erling Busengdal Holding AS) og Personlig eier E (9,1 % gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Erling Busengdal Holding AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Huna Sand AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Anleggsservice AS; Stipma AS | 35,7 % | 382 287 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 20 % | 214 340 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Bjørn Busengdal Holding AS | 11,4 % | 122 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Erling Busengdal Holding AS | 9,1 % | 97 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Erling Busengdal Holding AS | 9,1 % | 97 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Stipma AS | 4,3 % | 46 394 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Bjørn Busengdal Holding AS | 3,8 % | 40 637 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Bjørn Busengdal Holding AS | 3,8 % | 40 637 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Rolf Anders Håberg AS | 2 % | 21 518 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Busengdal AS → Busengdal Entreprenør AS → Erling Busengdal Holding AS | 0,8 % | 8 366 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- BJØRN BUSENGDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,4 mill. kr).
- ERLING BUSENGDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,7 mill. kr).
- BJØRN BUSENGDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,1 mill. kr).
- ERLING BUSENGDAL HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.