Anslag · inntektsår 2025
Ullveien 12 AS
Org.nr. 987791519 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo
Aksjene i Ullveien 12 AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 45 858 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 31 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ullveien 12 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −79,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,78 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Ullveien 12 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 12,9 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (68,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 302 724 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ullveien 12 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 12,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3,6 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 14,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 487 008 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 45 534 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 302 724 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ullveien 12 AS?
Ullveien 12 AS eies til slutt av OBOS BBL (50 % gjennom OBOS Nye Hjem AS), Personlig eier A (12,5 % gjennom Esslia AS → Guriåsen AS), Personlig eier B (8,3 % gjennom Esslia AS), Personlig eier C (8,3 % gjennom Esslia AS) og Personlig eier D (8,3 % gjennom Esslia AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ullveien 12 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| OBOS BBL gjennom OBOS Nye Hjem AS | 50 % | 15,5 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Esslia AS → Guriåsen AS | 12,5 % | 3,9 mill. kr | 21 153 kr |
| Personlig eier B gjennom Esslia AS | 8,3 % | 2,6 mill. kr | 8 235 kr |
| Personlig eier C gjennom Esslia AS | 8,3 % | 2,6 mill. kr | 8 235 kr |
| Personlig eier D gjennom Esslia AS | 8,3 % | 2,6 mill. kr | 8 235 kr |
| Personlig eier E gjennom Esslia AS | 4,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Esslia AS | 4,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Esslia AS | 4,2 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 38,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 31 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 45 858 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 302 724 kr
Hendelser i eierkjeden
- OBOS NYE HJEM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NESFLÅTVEIEN 10 AS i 2025.
- OBOS NYE HJEM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KVARTERET BARNEHAGE AS i 2025.
- OBOS NYE HJEM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OXENØEN BRUK HOLDING AS i 2025.
- OBOS NYE HJEM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OXENØEN TOWNHOUSE AS i 2025.
- OBOS NYE HJEM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OXENØEN NÆRING AS i 2025.
- OBOS NYE HJEM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i S121 NÆRING AS i 2025.
- OBOS NYE HJEM AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i VANGSVEGEN 75 AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i ULLVEIEN 12 AS økte med 68,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- OBOS NYE HJEM AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i GYSTAD HOLDING AS i 2024.
- OBOS NYE HJEM AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i VATERLAND UTVIKLING HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: OBOS BBL
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.