Anslag · inntektsår 2025
ST. Svithunsgt 5 AS
Org.nr. 987667117 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i ST. Svithunsgt 5 AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener ST. Svithunsgt 5 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −187 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,19 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i ST. Svithunsgt 5 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 596 325 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 10 836 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med ST. Svithunsgt 5 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 2,1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 8 792 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 800 000 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5 465 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier ST. Svithunsgt 5 AS?
ST. Svithunsgt 5 AS eies til slutt av Personlig eier A (12,5 % gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Eføy Investering AS), Personlig eier B (12,3 % gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS), Personlig eier C (9,8 % gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Silco AS) og Personlig eier E (9,2 % gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Sincap AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av ST. Svithunsgt 5 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Eføy Investering AS | 12,5 % | 288 312 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS | 12,3 % | 282 545 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS | 9,8 % | 226 093 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Silco AS | 9,2 % | 211 909 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Sincap AS | 9,2 % | 211 909 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sunden AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Stifi AS | 9,2 % | 211 909 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS | 7,8 % | 179 907 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Stangeland Eiendom Holding AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS | 5,3 % | 121 091 kr | 0 kr |
| AS Tres gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS | 2,9 % | 66 021 kr | – |
| AS W Wilhelmsen gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS | 2,8 % | 64 528 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Thelon AS | 2,5 % | 57 662 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS → KBK AS | 2,4 % | 55 356 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS → RBK Holding AS | 2,4 % | 55 356 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Ikm Eiendom AS → Ikm Invest AS → VBK Holding AS | 2,4 % | 55 356 kr | 0 kr |
| Skips AS Tudor gjennom Sunden AS → K2 Stavanger AS → Norsea Eiendom Dusavik AS → Norsea Property AS → Norsea Group AS → Wilhelmsen New Energy AS → Wilh. Wilhelmsen Holding ASA → Tallyman AS | 1,6 % | 36 087 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 2,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 465 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ST. SVITHUNSGT 5 AS falt med 945 557 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SUNDEN AS falt med 32,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SUNDEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BYKRONEN NÆRING AS i 2025.
- SUNDEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BYKRONEN NÆRSERVICE 2 AS i 2025.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DOMKIRKEPLASSEN 3 AS i 2025.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- Finansinntektene i K2 STAVANGER AS steg fra 4,3 mill. kr i 2024 til 111,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- K2 STAVANGER AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i FINNESTADVEIEN 9 AS i 2025.
- STANGELAND HOLDING AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (312,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (63,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (336,3 mill. kr).
- STANGELAND HOLDING AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i STANGELAND TECTA EIENDOM AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SUNDEN AS falt med 8,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 100 % til 86,8 % av aksjene i CAMAR EIENDOM HOLDCO AS i 2024.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i SVG PROPERTY AS i 2024.
- K2 STAVANGER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PILEN EIENDOM AS i 2024.
- K2 STAVANGER AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i VARDENES UTVIKLING AS i 2024.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- STANGELAND HOLDING AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (266,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (85,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (312,4 mill. kr).
- STANGELAND HOLDING AS gikk fra 39,5 % til 0 % av aksjene i FORUM JÆREN AS i 2024.
- STANGELAND HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FOSSEIKEVEIEN 10 AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: AS Tres
- Eier: AS W Wilhelmsen
- Eier: Skips AS Tudor
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.