Anslag · inntektsår 2025
Vestre Svanholmen 14 AS
Org.nr. 987653116 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i Vestre Svanholmen 14 AS gir de 37 personlige eierne anslagsvis 9 217 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Vestre Svanholmen 14 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Vestre Svanholmen 14 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 78 850 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 177 833 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Vestre Svanholmen 14 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 78 850 kr. Bankinnskuddene økte med 3,4 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 132 598 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 11,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 92 779 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 82 423 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vestre Svanholmen 14 AS?
Vestre Svanholmen 14 AS eies til slutt av Personlig eier A (26,8 % gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Seabrokers Eiendom AS → Seabrokers Eiendom Ii AS → Seabrokers Group AS → Seabrokers AS og Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Seabrokers Eiendom AS → Seabrokers Eiendom Ii AS → Seabrokers Group AS → Seabrokers 3 AS → M C Albretsen AS og Vestre Svanholmen 14 Holding AS → M C Albretsen AS), Personlig eier B (17,1 % gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Seabrokers Eiendom AS → Seabrokers Eiendom Ii AS → Seabrokers Group AS → Seabrokers 1 AS → Albretsen Holding AS og Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Albretsen Holding AS), Personlig eier C (14,4 % gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Seabrokers Eiendom AS → Seabrokers Eiendom Ii AS → Seabrokers Group AS → Seabrokers 2 AS → H K Albretsen AS og Vestre Svanholmen 14 Holding AS → H K Albretsen AS), Avanto Eiendom AS (11 % gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS) og Personlig eier D (4,7 % gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Eiendom Ii AS → Medin AS og Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Opportunities Iii AS → Medin AS og Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Medin AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vestre Svanholmen 14 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Seabrokers Eiendom AS → Seabrokers Eiendom Ii AS → Seabrokers Group AS → Seabrokers AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Seabrokers Eiendom AS → Seabrokers Eiendom Ii AS → Seabrokers Group AS → Seabrokers 3 AS → M C Albretsen AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → M C Albretsen AS | 26,8 % | 2,7 mill. kr | 9 217 kr |
| Personlig eier B gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Seabrokers Eiendom AS → Seabrokers Eiendom Ii AS → Seabrokers Group AS → Seabrokers 1 AS → Albretsen Holding AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Albretsen Holding AS | 17,1 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Seabrokers Eiendom AS → Seabrokers Eiendom Ii AS → Seabrokers Group AS → Seabrokers 2 AS → H K Albretsen AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → H K Albretsen AS | 14,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Avanto Eiendom AS gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS | 11 % | 1,1 mill. kr | – |
| Personlig eier D gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Eiendom Ii AS → Medin AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Opportunities Iii AS → Medin AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Medin AS | 4,7 % | 468 744 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Eiendom Ii AS → Impunitas AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Opportunities Iii AS → Impunitas AS | 3,3 % | 331 719 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Eiendom Ii AS → Cheval Invest AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Opportunities Iii AS → Cheval Invest AS | 3,2 % | 321 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Eiendom Ii AS → Egats AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Opportunities Iii AS → Egats AS | 1,9 % | 192 526 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Eiendom Ii AS | 1,5 % | 152 119 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Haukås Konsulentene AS | 1,2 % | 122 566 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Eiendom Ii AS → Velde Holding AS | 1,2 % | 117 358 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS | 1,2 % | 116 730 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS | 1,1 % | 109 259 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS | 1,1 % | 106 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Eiendom Ii AS → Hema Finans AS → M3 Kraft AS; Vestre Svanholmen 14 Holding AS → Avanto Opportunities Iii AS → Hema Finans AS → M3 Kraft AS | 1 % | 100 960 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 12,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 9 217 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 82 423 kr
Hendelser i eierkjeden
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KOPPHOLEN 23 HOLDING AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VASSBOTNEN 23 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VESTRE SVANHOLMEN 24 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TANGVALLVEIEN 323 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VESTRE SVANHOLMEN 12 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUSBEEN 78 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUSBEEN 80 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VESTRE SVANHOLMEN 4 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VESTRE SVANHOLMEN 6 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUSBEEN 74 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VESTRE SVANHOLMEN 8 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FLYPLASSVEGEN 260 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VESTRE SVANHOLMEN 5 AS i 2025.
- SEABROKERS EIENDOM II AS delte anslagsvis ut 27,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (278 602 kr) pluss årsresultatet 2025 (27,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (278 602 kr).
- SEABROKERS GROUP AS delte anslagsvis ut 69,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (36,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (40,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i AVANTO EIENDOM II AS økte med 4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SEABROKERS 1 AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,6 mill. kr).
- SEABROKERS EIENDOM AS delte anslagsvis ut 36,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (625,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (168,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (757,8 mill. kr).
- Finansinntektene i SEABROKERS EIENDOM AS steg fra 55,7 mill. kr i 2023 til 214,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MIDTGÅRDVEIEN 12 AS i 2024.
- SEABROKERS EIENDOM AS gikk fra 51 % til 49,9 % av aksjene i RISAVIKA EIENDOMSINVEST AS i 2024.
- SEABROKERS EIENDOM II AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (278 602 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (278 602 kr).
- SEABROKERS GROUP AS delte anslagsvis ut 49,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (62,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (23,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (36,7 mill. kr).
- SEABROKERS 1 AS delte anslagsvis ut 5,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,6 mill. kr).
- Finansinntektene i SEABROKERS 1 AS steg fra 1,1 mill. kr i 2023 til 5,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Avanto Eiendom AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.