Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Haraldrudveien 11 AS

Org.nr. 987477210 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Haraldrudveien 11 AS gir de 67 personlige eierne anslagsvis 35 050 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 69,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Haraldrudveien 11 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 8,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, så avkastningen er 10,5 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Haraldrudveien 11 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 222 338 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 15 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,4 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 84 133 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Haraldrudveien 11 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 222 338 kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 177 074 kr. Det er i snitt tatt ut 7,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 6,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,2 mill. kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 69,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 719 793 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 724 867 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Haraldrudveien 11 AS?

Haraldrudveien 11 AS eies til slutt av Oslo Light Industries S..R.L (62,4 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS og Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS), Personlig eier A (7,6 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS), Personlig eier B (2,1 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS), Personlig eier C (1,6 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS) og Personlig eier D (1,1 % gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Haraldrudveien 11 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Oslo Light Industries S..R.L gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)62,4 %43,3 mill. kr–
Personlig eier A gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS7,6 %5,3 mill. kr35 050 kr
Personlig eier B gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS2,1 %1,5 mill. kr0 kr
Personlig eier C gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS1,6 %1,1 mill. kr0 kr
Personlig eier D gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS1,1 %783 368 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Romson Invest AS1 %720 912 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Vestsiden Holding AS1 %691 841 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS1 %666 569 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS1 %666 569 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Real Value AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Real Value AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Real Value AS0,9 %651 361 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Abn Invest AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Abn Invest AS; Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Abn Invest AS0,9 %639 718 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Atlantic Trading Company Norway AS0,8 %528 971 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Acane AS0,8 %528 868 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Monar Invest AS0,7 %482 270 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Bess Invest AS0,6 %398 379 kr0 kr
Verdigrunnlag
86,7 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
69,4 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
35 050 kr
Formuesskatt om én person eide alt
724 867 kr

Hendelser i eierkjeden

  • HARALDRUDVEIEN 11 AS delte anslagsvis ut 8,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,3 mill. kr).
  • LOGCAP HARALDRUDVEIEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HARALDRUDVEIEN 11 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP HOLDING AS falt med 846,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS falt med 422,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • ANNIMA AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
  • ANNIMA AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
  • ANNIMA AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
  • OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (183,7 mill. kr).
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 2 % av aksjene i ORO BREIVOLLBYEN AS i 2025.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 25,4 % til 6,4 % av aksjene i CARLS AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i JOHS. HANSEN & CO AS økte med 13,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
  • HARALDRUDVEIEN 11 AS delte anslagsvis ut 6,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,6 mill. kr).
  • FABRITIUS GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HARALDRUDVEIEN 11 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP HOLDING AS økte med 110 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i LOGCAP HOLDING II AS steg fra 5,4 mill. kr i 2023 til 20,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS økte med 145,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i LOGCAP INVEST AS steg fra 5,9 mill. kr i 2023 til 17,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • ANNIMA AS gikk fra 14,6 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (34,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr).
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PIN HIGH INVEST AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLUMLUND INVEST AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LOGCAP HARALDRUDVEIEN AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BOCCA MOSETERTOPPEN AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 16,9 % av aksjene i ORO ÅRENGA AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUS AREAL HOLDING 2 AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØAV 60 HOLDING AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
  • JOHS. HANSEN & CO AS delte anslagsvis ut 159 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (154 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (575 135 kr).
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
  • JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i ABBH AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.