Anslag · inntektsår 2025
Oneco Networks AS
Org.nr. 987210001 · AS · Elektrisk installasjonsarbeid · Oslo
Aksjene i Oneco Networks AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 466 358 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 78,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Oneco Networks AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −35 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Oneco Networks AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −78 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (4,1 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Oneco Networks AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 78 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 9,5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 7,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1,3 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 46,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 473 279 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 825 816 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Oneco Networks AS?
Oneco Networks AS eies til slutt av Anne Catrine Møller (11,4 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS og Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS), Jon Morten Møller (11 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS og Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS), Jan Frimann Eskild Møller (7,7 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS), Nora Eskild Møller (7,7 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS) og Harald Møller (6,2 % gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS og Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Oneco Networks AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Anne Catrine Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS. Eier også aksjer i Mana AS (100 %), Neucleus AS (100 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) | 11,4 % | 9 mill. kr | 71 985 kr |
| Jon Morten Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS. Eier også aksjer i Lugo AS (50 %), Aega AS (0,03 %), Nordic Financials ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) | 11 % | 8,6 mill. kr | 68 882 kr |
| Jan Frimann Eskild Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Fem AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS. Eier også aksjer i Clutch AS (100 %), Navamedic ASA (under 0,01 %), Vistin Pharma ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 7,7 % | 6,1 mill. kr | 42 992 kr |
| Nora Eskild Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS | 7,7 % | 6,1 mill. kr | 42 992 kr |
| Harald Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Pinjong AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Pinjong AS. Eier også aksjer i Lagesen & Haavik A/S (100 %) | 6,2 % | 4,9 mill. kr | 31 184 kr |
| Liisa Martine Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS. Eier også aksjer i LMM AS (100 %) | 5,5 % | 4,3 mill. kr | 25 249 kr |
| Mia Cathrine Møller gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Netrom AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Netrom AS. Eier også aksjer i Hestekrefter AS (100 %) | 5,5 % | 4,3 mill. kr | 25 249 kr |
| Ragnhild Førde gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Excalibur Holding AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Excalibur Holding AS | 5,3 % | 4,2 mill. kr | 24 068 kr |
| Øyvind Schage Førde gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Gawain AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Gawain AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Gawain AS. Eier også aksjer i HHF AS (100 %), TSF AS (100 %) | 5,3 % | 4,2 mill. kr | 24 068 kr |
| Ingrid Førde gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Morgana Holding AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Morgana Holding AS | 5,3 % | 4,2 mill. kr | 24 068 kr |
| Anna Møller Heger gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS. Eier også aksjer i Svejk Forlag AS (33,33 %) | 5,3 % | 4,1 mill. kr | 23 698 kr |
| Bo Martin Hansen gjennom Oneco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Aars Invest AS → Mi Katalysator AS → Aars AS → Vena Saphena AS; Oneco AS → Oci Mipco AS → Aars Invest AS → Aars AS → Vena Saphena AS. Eier også aksjer i Svamp AS (50 %) | 5,3 % | 4,1 mill. kr | 23 698 kr |
| Sigvald Aamodt gjennom Oneco AS → Fero AS | 4,4 % | 3,5 mill. kr | 17 124 kr |
| Arild Storm Larsen gjennom Oneco AS → Oci Mipco AS → Beko Holding AS; Oneco AS → Beko Holding AS | 4,1 % | 3,2 mill. kr | 14 370 kr |
| Frank Iglebæk gjennom Oneco AS → Sincerus AS | 3,1 % | 2,4 mill. kr | 6 731 kr |
- Verdigrunnlag
- 98,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 78,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 825 816 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ONECO AS økte med 75,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ONECO AS steg fra 37,4 mill. kr i 2024 til 227,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ONECO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ONECO MOBIL AS i 2025.
- Finansinntektene i AARS INVEST AS steg fra 13,3 mill. kr i 2024 til 91,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FERO AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (94 290 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,6 mill. kr).
- Bankinnskuddet i SINCERUS AS økte med 3,4 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 3,3 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Innskutt egenkapital i ONECO AS falt med 68,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- FERO AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (105 813 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Orbion Consulting AS
- Eierandel i: Halti Næringshage AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.