Anslag · inntektsår 2025
Kortneset 8 AS
Org.nr. 986895469 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bodø
Aksjene i Kortneset 8 AS gir de 89 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kortneset 8 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 2,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,61 % av den samme verdien, så avkastningen er 4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Kortneset 8 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 463 665 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 116 874 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 175 451 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Kortneset 8 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 463 665 kr. Bankinnskuddene falt med 867 991 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 93 348 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 60 559 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 58 025 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kortneset 8 AS?
Kortneset 8 AS eies til slutt av Norges Taxiforbund Avdeling Nordland (40,9 % gjennom Nordland Taxi AS), Bodø Taxi SA (20 % gjennom Nordland Taxi AS), Andøy Taxi SA (2,1 % gjennom Nordland Taxi AS), Narvik Taxisentral SA (1,9 % gjennom Nordland Taxi AS) og Personlig eier A (1,1 % gjennom Nordland Taxi AS → Mo Taxisentral AS og Nordland Taxi AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kortneset 8 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Norges Taxiforbund Avdeling Nordland gjennom Nordland Taxi AS | 40,9 % | 3,1 mill. kr | – |
| Bodø Taxi SA gjennom Nordland Taxi AS | 20 % | 1,5 mill. kr | – |
| Andøy Taxi SA gjennom Nordland Taxi AS | 2,1 % | 156 840 kr | – |
| Narvik Taxisentral SA gjennom Nordland Taxi AS | 1,9 % | 142 581 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Nordland Taxi AS → Mo Taxisentral AS; Nordland Taxi AS | 1,1 % | 86 067 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Nordland Taxi AS | 1,1 % | 85 549 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Nordland Taxi AS | 1,1 % | 85 549 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Nordland Taxi AS | 1,1 % | 85 549 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Nordland Taxi AS → Mo Taxisentral AS; Nordland Taxi AS | 1,1 % | 80 364 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Nordland Taxi AS | 1 % | 78 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Nordland Taxi AS → Mo Taxisentral AS; Nordland Taxi AS | 0,8 % | 58 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nordland Taxi AS → Mo Taxisentral AS; Nordland Taxi AS | 0,8 % | 58 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Nordland Taxi AS → Mo Taxisentral AS; Nordland Taxi AS | 0,8 % | 58 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Nordland Taxi AS → Mo Taxisentral AS; Nordland Taxi AS | 0,7 % | 54 699 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Nordland Taxi AS → Mo Taxisentral AS; Nordland Taxi AS | 0,7 % | 51 848 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 58 025 kr
Hendelser i eierkjeden
- MYRE TAXI AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (994 875 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (556 634 kr).
- MYRE TAXI AS gikk fra 1,5 % til 0,5 % av aksjene i NORDLAND TAXI AS i 2025.
I eierkjeden
- Eier: Norges Taxiforbund Avdeling Nordland
- Eier: Bodø Taxi SA
- Eier: Andøy Taxi SA
- Eier: Narvik Taxisentral SA
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.