Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Attivo Næring Lambertseter AS

Org.nr. 986512179 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Attivo Næring Lambertseter AS gir de 38 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Attivo Næring Lambertseter AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −58,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,5 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Attivo Næring Lambertseter AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 7,3 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 29 997 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Attivo Næring Lambertseter AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 7,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 48 258 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 54 852 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 29 997 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Attivo Næring Lambertseter AS?

Attivo Næring Lambertseter AS eies til slutt av MP Pensjon PK (20,9 % gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS), Personlig eier A (8,6 % gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → AS Ella), Personlig eier B (6,4 % gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → Alco Holding AS), Alco Foundation Stiftelsen (6,1 % gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → Alco Holding AS) og Personlig eier C (5,8 % gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → Kristin Lund AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Attivo Næring Lambertseter AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
MP Pensjon PK gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS20,9 %995 585 kr–
Personlig eier A gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → AS Ella8,6 %410 965 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → Alco Holding AS6,4 %303 174 kr0 kr
Alco Foundation Stiftelsen gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → Alco Holding AS6,1 %291 171 kr–
Personlig eier C gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → Kristin Lund AS5,8 %274 992 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → Vagant Invest AS5,7 %269 737 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → Inreko AS3,4 %161 507 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → Lund Mestre AS3,2 %151 246 kr0 kr
Torekov Invest AB gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)3,2 %150 483 kr–
Personlig eier G gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → Ell Invest AS2,8 %135 520 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → LMC Invest AS2,8 %135 520 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → Pal Invest AS2,8 %135 520 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → L. A. Lund AS → Share Invest AS2,3 %111 243 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → Bjerke Eiendom AS; Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → Bjerke Eiendom AS → Taxus Holding AS2,1 %98 906 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Attivo Bolig Lambertseter AS → Attivo AS → Bjerke Eiendom AS → Apal Holding AS1,7 %81 962 kr0 kr
Verdigrunnlag
5,9 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
4,8 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
29 997 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i ATTIVO NÆRING LAMBERTSETER AS falt med 2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i L. A. LUND AS falt med 100,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • BJERKE EIENDOM AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (69,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−5,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (33,8 mill. kr).
  • AS ELLA delte anslagsvis ut 7,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (56,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1 398 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (48,7 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i ATTIVO NÆRING LAMBERTSETER AS økte med 6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i ATTIVO BOLIG LAMBERTSETER AS økte med 16,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i ATTIVO AS økte med 21 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • L. A. LUND AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GRORUD INDUSTRIEIENDOMMER AS i 2024.
  • ALCO HOLDING AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i NORDIC MPP AS i 2024.
  • BJERKE EIENDOM AS delte anslagsvis ut 26,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (97,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (69,1 mill. kr).
  • AS ELLA delte anslagsvis ut 6,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (62,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−100 128 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (56,3 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.