Anslag · inntektsår 2025
Øren Invest AS
Org.nr. 986432213 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Høyanger
Aksjene i Øren Invest AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 144 248 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Øren Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 33 485 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Øren Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 33 485 kr. Bankinnskuddene falt med 33 485 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 129 792 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Øren Invest AS?
Øren Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (37,5 % gjennom AS Høyanger Trelastkompani → Høyanger Trelast Holding AS), Personlig eier B (16 % gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS), Personlig eier C (16 % gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS), Personlig eier D (7,6 % gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS) og Personlig eier E (7,6 % gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Øren Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom AS Høyanger Trelastkompani → Høyanger Trelast Holding AS | 37,5 % | 54 093 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS | 16 % | 23 117 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS | 16 % | 23 117 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS | 7,6 % | 10 980 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS | 7,6 % | 10 980 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS | 5,1 % | 7 320 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS | 5,1 % | 7 320 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Per A Øren Transport AS → Per A Øren AS → Per A Øren Holding AS | 5,1 % | 7 320 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 180 310 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 144 248 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- PER A ØREN HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9 118 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,5 mill. kr).
- PER A ØREN AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 999 kr) pluss årsresultatet 2024 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−3 792 kr).
- Finansinntektene i PER A ØREN AS steg fra 19 925 kr i 2023 til 5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PER A ØREN HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,5 mill. kr).
- Finansinntektene i PER A ØREN HOLDING AS steg fra 88 051 kr i 2023 til 5,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.