Anslag · inntektsår 2025
Valdreslab AS
Org.nr. 986387250 · AS · Teknisk prøving og analyse · Nord-Aurdal
Aksjene i Valdreslab AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Valdreslab AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,32 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Valdreslab AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 55 468 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 20 889 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Valdreslab AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 55 468 kr. Bankinnskuddene økte med 86 842 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 19 003 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6 633 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 11 812 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Valdreslab AS?
Valdreslab AS eies til slutt av Nord-Aurdal Kommune (32,3 %), Sør-Aurdal Kommune (17,2 %), Øystre Slidre Kommune (16,2 %), Vestre Slidre Kommune (11,1 %) og Vang Kommune (8,1 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Valdreslab AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Nord-Aurdal Kommune | 32,3 % | 950 675 kr | – |
| Sør-Aurdal Kommune | 17,2 % | 505 046 kr | – |
| Øystre Slidre Kommune | 16,2 % | 475 337 kr | – |
| Vestre Slidre Kommune | 11,1 % | 326 794 kr | – |
| Vang Kommune | 8,1 % | 237 669 kr | – |
| Etnedal Kommune | 7,1 % | 207 960 kr | – |
| Filefjell Reinlag ANS | 1 % | 29 709 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Olav Wangensten AS | 1 % | 28 223 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Per Reboli AS | 0,8 % | 22 281 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Per Reboli AS | 0,8 % | 22 281 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tonsåsen Eiendom og Utvikling AS | 0,5 % | 14 854 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tonsåsen Eiendom og Utvikling AS | 0,5 % | 14 854 kr | 0 kr |
| Fram Reinlag DA | 0,5 % | 14 854 kr | – |
| Personlig eier F | 0,5 % | 14 854 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Noraker Rakfisk AS → NR Invest AS | 0,5 % | 14 854 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 11 812 kr
Hendelser i eierkjeden
- FAGERNES KJØTT AS delte anslagsvis ut 700 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (895 142 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,6 mill. kr).
- NORAKER RAKFISK AS delte anslagsvis ut 600 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (850 841 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,1 mill. kr).
- FAGERNES KJØTT AS delte anslagsvis ut 630 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Nord-Aurdal Kommune
- Eier: Sør-Aurdal Kommune
- Eier: Øystre Slidre Kommune
- Eier: Vestre Slidre Kommune
- Eier: Vang Kommune
- Eier: Etnedal Kommune
- Eier: Filefjell Reinlag ANS
- Eier: Fram Reinlag DA
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.