Anslag · inntektsår 2025
Ryfylke Livsgnist AS
Org.nr. 985465681 · AS · Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Stavanger
Aksjene i Ryfylke Livsgnist AS gir de 20 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 628 158 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Ryfylke Livsgnist AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 40 725 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 57 341 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 15 410 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Ryfylke Livsgnist AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 40 725 kr. Bankinnskuddene økte med 125 270 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 647 879 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ryfylke Livsgnist AS?
Ryfylke Livsgnist AS eies til slutt av Personlig eier A (24,8 %), Personlig eier B (19,4 %), Personlig eier C (10,8 %), Personlig eier D (8,6 %) og Personlig eier E (5,4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ryfylke Livsgnist AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 24,8 % | 156 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 19,4 % | 122 104 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 10,8 % | 67 836 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 8,6 % | 54 268 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 5,4 % | 33 918 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 5 % | 31 204 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 4,9 % | 30 526 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,7 % | 16 959 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 2,7 % | 16 959 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 2,2 % | 13 567 kr | 0 kr |
| Siva - Selskapet for Industrivekst SF gjennom Teal AS | 1,8 % | 11 485 kr | – |
| Coop Finnøy SA gjennom Teal AS → Finnøy Næringspark AS; Teal AS | 1,2 % | 7 442 kr | – |
| Personlig eier K | 1,1 % | 6 784 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,1 % | 6 784 kr | 0 kr |
| Kvitsøy Kommune | 1,1 % | 6 784 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 785 197 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 628 158 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- VALIDÉ AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i KEELSPOT AS i 2025.
- VALIDÉ AS gikk fra 4,9 % til 0 % av aksjene i TELME2 AS i 2025.
- VALIDÉ AS gikk fra 3,8 % til 0 % av aksjene i FISHLAB AS i 2025.
I eierkjeden
- Eier: Siva - Selskapet for Industrivekst SF
- Eier: Coop Finnøy SA
- Eier: Kvitsøy Kommune
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.