Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Vedlike AS

Org.nr. 985269610 · AS · Reparasjon og vedlikehold av andre sivile transportmidler · Asker

Aksjene i Vedlike AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Vedlike AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −5,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,17 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Vedlike AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −171 613 kr, mest med nye penger fra eierne (1,4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 9 811 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Vedlike AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 171 613 kr. Bankinnskuddene økte med 3,8 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 467 762 kr. Det er i snitt tatt ut 633 500 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 83,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (7 587 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 722 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 4 716 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Vedlike AS?

Vedlike AS eies til slutt av Personlig eier A (34,4 % gjennom Damala Holding AS), Personlig eier B (34,4 % gjennom Zubi Holding AS), Personlig eier C (21,4 % gjennom Johnsen Invest AS) og Personlig eier D (9,7 % gjennom Versoix Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vedlike AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Damala Holding AS34,4 %768 678 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Zubi Holding AS34,4 %768 678 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Johnsen Invest AS21,4 %478 564 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Versoix Holding AS9,7 %215 726 kr0 kr
Verdigrunnlag
2,8 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
2,2 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
4 716 kr

Hendelser i eierkjeden

  • VEDLIKE AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (871 021 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (754 691 kr).
  • DAMALA HOLDING AS gikk fra 43,5 % til 31 % av aksjene i VEDLIKE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • HALVORSEN HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i VEDLIKE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • DAMALA HOLDING AS gikk fra 43,5 % til 31 % av aksjene i VEDLIKE AS i 2025.
  • ZUBI HOLDING AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (72 355 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,4 mill. kr).
  • Finansinntektene i JOHNSEN INVEST AS steg fra 2 mill. kr i 2024 til 15,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i VEDLIKE AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i VEDLIKE AS økte fra 250 til 8 300 000 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • DAMALA HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i HANGARVEIEN 21B AS i 2024.
  • DAMALA HOLDING AS gikk fra 22 % til 0 % av aksjene i LOGISTIKKAVDELINGEN AS i 2024.
  • Finansinntektene i ZUBI HOLDING AS steg fra 300 000 kr i 2023 til 8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i JOHNSEN INVEST AS falt med 2,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i JOHNSEN INVEST AS steg fra 74 677 kr i 2023 til 2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Bankinnskuddet i JOHNSEN INVEST AS økte med 2,1 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 3,6 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.