Anslag · inntektsår 2025
Tou Scene AS
Org.nr. 985072612 · AS · Drift av lokaler tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet · Stavanger
Aksjene i Tou Scene AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 521 546 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Tou Scene AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tou Scene AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 32 523 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 2,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 360 099 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tou Scene AS?
Tou Scene AS eies til slutt av Ivar Sverre Gundersen (14,3 % gjennom Det Stavangerske Investeringsselskap AS), Camilla Veen (10,9 % gjennom T.D. Veen AS → Jivanmukta AS og direkte), Bente Marie Nes Aadnesen (9,5 %), Bjørn Dahle (9,5 %) og Stein Magnor Jåtten (9,5 % gjennom Human Link AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tou Scene AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Ivar Sverre Gundersen gjennom Det Stavangerske Investeringsselskap AS | 14,3 % | 74 436 kr | 0 kr |
| Camilla Veen gjennom T.D. Veen AS → Jivanmukta AS; direkte. Eier også aksjer i Sandnes Sentrum AS (0,25 %) | 10,9 % | 57 067 kr | 0 kr |
| Bente Marie Nes Aadnesen. Eier også aksjer i Siv Ing Magne Nes AS (49 %), Høle Invest AS (40 %), Biolink Group AS (0,1 %) | 9,5 % | 49 624 kr | 0 kr |
| Bjørn Dahle. Eier også aksjer i Stolen AS (100 %), Ask Media AS (0,77 %), Hitecvision AS (0,51 %), Akva Group ASA (0,34 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (0,14 %) og 14 andre | 9,5 % | 49 624 kr | 0 kr |
| Stein Magnor Jåtten gjennom Human Link AS. Eier også aksjer i Turnstone Pef Iii Feeder AS (0,6 %), Norwegian Block Exchange AS (0,11 %), Instabank ASA (under 0,01 %), Klassekampen AS (under 0,01 %), Appear ASA (under 0,01 %) og 8 andre | 9,5 % | 49 624 kr | 0 kr |
| Åge Engelstrand Westbø gjennom Westhawk AS. Eier også aksjer i Fløibanen AS (0,02 %), Goodtech ASA (0,02 %), Vend Marketplaces ASA (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %) | 9,5 % | 49 624 kr | 0 kr |
| Bjørn Anders Dahle. Eier også aksjer i Dab Trading AS (100 %), Rogaland Sparebank (0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 4,8 % | 24 812 kr | 0 kr |
| Tor Dagfinn Veen gjennom T.D. Veen AS → Veen Eiendom AS. Eier også aksjer i Pexip Holding ASA (0,05 %) | 3,5 % | 18 196 kr | 0 kr |
| Knut Øgreid gjennom Verket Investering AS → Øgreid AS → Øgreid Holding AS → Knut Øgreid AS | 3,1 % | 16 354 kr | 0 kr |
| Hedwig Øgreid gjennom Verket Investering AS → Øgreid AS → Øgreid Holding AS → Hedwig Øgreid Invest AS | 3 % | 15 841 kr | 0 kr |
| Halvor Øgreid gjennom Verket Investering AS → Øgreid AS → Øgreid Holding AS → Trunkfish Capital AS | 3 % | 15 841 kr | 0 kr |
| Julian Veen Uldal gjennom T.D. Veen AS → Consolida 2 AS → Consolida AS. Eier også aksjer i Ohana AS (100 %) | 1,8 % | 9 570 kr | 0 kr |
| Lars Veen Uldal gjennom T.D. Veen AS → Consolida 2 AS → Consolida AS. Eier også aksjer i Gyldenlakk AS (100 %) | 1,8 % | 9 570 kr | 0 kr |
| Alba Veen Røe gjennom T.D. Veen AS → Jivanmukta AS | 1,8 % | 9 570 kr | 0 kr |
| Leo Veen Røe gjennom T.D. Veen AS → Jivanmukta AS. Eier også aksjer i Pexip Holding ASA (under 0,01 %) | 1,8 % | 9 570 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 651 932 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 521 546 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- T.D. VEEN AS gikk fra 11,9 % til 0 % av aksjene i SIGLAR CARBON AS i 2025.
- T.D. VEEN AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i PARITEE HOLDING AS i 2025.
- T.D. VEEN AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i ENDÚR ASA i 2025.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FALCKS GATE HOLDING AS i 2025.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 100 % til 91 % av aksjene i AEONIAN 36 AS i 2025.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AEONIAN 37 AS i 2025.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i HÅRR BETONG AS i 2025.
- WESTHAWK AS gikk fra 21,2 % til 5 % av aksjene i OILERS HOLDING AS i 2025.
- WESTKNIGHT AS gikk fra 9,1 % til 0 % av aksjene i TOU SCENE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- T.D. VEEN AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i PROXIMAR SEAFOOD AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i VERKET INVESTERING AS økte med 211,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 100 % til 80 % av aksjene i FAST FOOD LAB AS i 2024.
- VERKET INVESTERING AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i JÆREN OVERFLATEBEHANDLING HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Ry Øst AS
- Eierandel i: Fortou AS
- Eierandel i: Ølbu AS
- Eierandel i: T-Time Vinyl Plant AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.