Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Chamonix AS

Org.nr. 985058261 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Gjøvik

Aksjene i Chamonix AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Chamonix AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 34,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,5 % av den samme verdien, så avkastningen er 70,1 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Chamonix AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 70 073 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Chamonix AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 636 828 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 20 085 kr. Det er i snitt tatt ut 4,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 91,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (46 559 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 7 171 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 28 941 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Chamonix AS?

Chamonix AS eies til slutt av Personlig eier A (15 % gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Tald Holding AS), Personlig eier B (12 % gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Jab Holding AS → Jab Holding 2 AS), Personlig eier C (12 % gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Arnt Hagen Holding AS), Personlig eier D (12 % gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Geni Invest AS) og Personlig eier E (12 % gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Trog Holding AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Chamonix AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Tald Holding AS15 %698 122 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Jab Holding AS → Jab Holding 2 AS12 %558 498 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Arnt Hagen Holding AS12 %558 498 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Geni Invest AS12 %558 498 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Trog Holding AS12 %558 498 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Tald Holding AS5 %232 707 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Arnt Hagen Holding AS4 %186 166 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Arnt Hagen Holding AS4 %186 166 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Geni Invest AS4 %186 166 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Geni Invest AS4 %186 166 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Jab Holding AS → Jab Holding 2 AS4 %186 166 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Jab Holding AS → E.Bra Holding AS4 %186 166 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Trog Holding AS4 %186 166 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Syljuåsen Gruppen AS → Trog Holding AS4 %186 166 kr0 kr
Verdigrunnlag
5,8 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
4,7 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
28 941 kr

Hendelser i eierkjeden

  • CHAMONIX AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mill. kr).
  • SYLJUÅSEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (25,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (22,7 mill. kr).
  • Finansinntektene i SYLJUÅSEN GRUPPEN AS steg fra 5,4 mill. kr i 2024 til 27 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • ARNT HAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (28,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,5 mill. kr).
  • GENI INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (36,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (38,2 mill. kr).
  • TALD HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (43,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (44,3 mill. kr).
  • CHAMONIX AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,8 mill. kr).
  • SYLJUÅSEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,1 mill. kr).
  • ARNT HAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (34 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (28,9 mill. kr).
  • GENI INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (36,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (36,3 mill. kr).
  • TALD HOLDING AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (39,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (43,3 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.