Anslag · inntektsår 2025
Bertel O. Steen Lørenskog AS
Org.nr. 984993226 · AS · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Lørenskog
Aksjene i Bertel O. Steen Lørenskog AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 421 436 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 109,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bertel O. Steen Lørenskog AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Bertel O. Steen Lørenskog AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 26 000 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 95,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 110 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 1,2 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bertel O. Steen Lørenskog AS?
Bertel O. Steen Lørenskog AS eies til slutt av Personlig eier A (7,3 % gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS), Personlig eier B (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS og Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS), Personlig eier C (6,9 % gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS og Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bertel O. Steen Lørenskog AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS | 7,3 % | 8,1 mill. kr | 63 103 kr |
| Personlig eier B gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS | 6,9 % | 7,6 mill. kr | 58 081 kr |
| Personlig eier C gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS | 6,9 % | 7,6 mill. kr | 58 033 kr |
| Personlig eier D gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 4,4 % | 4,8 mill. kr | 30 743 kr |
| Personlig eier E gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 4,6 mill. kr | 28 816 kr |
| Personlig eier F gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 4,6 mill. kr | 28 816 kr |
| Personlig eier G gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS | 3,8 % | 4,2 mill. kr | 24 400 kr |
| Personlig eier H gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS | 3,8 % | 4,2 mill. kr | 24 400 kr |
| Personlig eier I gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS | 3,6 % | 3,9 mill. kr | 21 644 kr |
| Personlig eier J gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Kagge AS; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Mabeni AS; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Mabeni AS | 3,4 % | 3,8 mill. kr | 20 231 kr |
| Personlig eier K gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ylnarg AS | 2,8 % | 3,1 mill. kr | 13 501 kr |
| Personlig eier L gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 3,1 mill. kr | 13 340 kr |
| Personlig eier M gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 3,1 mill. kr | 13 340 kr |
| Personlig eier N gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 3,1 mill. kr | 13 340 kr |
| Personlig eier O gjennom Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Ijati; Bertel O. Steen Bil AS → Bertel O. Steen Detalj AS → Bertel O Steen AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ina Reff AS | 2,5 % | 2,7 mill. kr | 9 648 kr |
- Verdigrunnlag
- 137,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 109,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,2 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN BIL AS steg fra 3 000 kr i 2024 til 2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O STEEN AS delte anslagsvis ut 165,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (522,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (49,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (406,3 mill. kr).
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 630 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- AS BEMACS delte anslagsvis ut 35,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (34,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (186,5 mill. kr).
- Finansinntektene i AS BEMACS steg fra 232 131 kr i 2024 til 35,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O. STEEN BIL AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (109,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (81,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN DETALJ AS falt med 69,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BERTEL O STEEN AS gikk fra 38,4 % til 0 % av aksjene i FLEKS HOLDING AS i 2024.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (169,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS steg fra 46,6 mill. kr i 2023 til 206,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.